Kar yağışı sevindirdi

Kar yağışı sevindirdi

Hava sıcaklığının eksi derecelere kadar düştüğü Gaziantep’te, gece geç saatlerde başlayan kar yağışı etkisini arttırarak sürdürdü. Kuraklık nedeniyle kar yağışının önemine dikkat çeken yetkililer bu yağışın sevindirici olduğun dikkat çektiler. Diğer yandan ise kar yağışıyla birlikte çocuklar sabahın erken saatlerinden itibaren parklarda kar sevinci yaşadılar.

İŞE GİTMEK İSTEYENLER ZOR ANLAR YAŞADILAR

Kar yağışı nedeniyle sabah erken saatlerde işe gitmek isteyenler zor anlar yaşadı. Araçların kaydığı ve sürücülerinin zor durumda kaldığı kar nedeniyle bazı servis araçları da yolda kaldı. Yolda kalan servis araçları, içerisindeki öğrenciler tarafından itilerek kurtarılmaya çalışıldı. Bazı kişiler ise, kar nedeniyle kayganlaşan yollarda ilerlemekte güçlük çeken araçların üstüne çıkarak kaymasını engellemeye çalıştı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GECE SAATLERİNDEN
İTİBAREN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Türkiye genelinde kış mevsimi, soğuk yüzünü gösterdi, etkisini artırdı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde çetin geçmesi düşünülen kış aylarının yan etkilerini bertaraf etmek için harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Karla Mücadele Ekibi oluşturdu. Kentin muhtelif bölgelerinde 24 saat hizmet verecek olan Karla Mücadele Ekibi, ana cadde ve yolların yanı sıra kaza riski görülen eğilimli bölgelerde, merkeze uzak kırsal mahallelerde yolları kardan temizleyecek, tuzlama çalışması yürütecek. Büyükşehir Belediyesi ekipleri karla mücadelede etkin çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ KARA HAZIRLIKLI YAKALANDI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamayla kar yağışından kaynaklı yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına tüm hazırlıklarını daha önceden tamamladıklarını söyledi. Başkan Fadıloğlu, "Karla mücadele çalışmalarında Fen İşleri Müdürlüğümüz ve diğer ilgili birimler, işbirliği içinde çalışıyor. Fen İşleri Müdürlüğümüze ait özel kar küreme, tuzlama robotu, greyder sıyırıcı araç, büyük kepçe yükleyici olmak üzere iş makinesi ve yüzlerce personelimiz, ilçe genelinde çalışma yürütüyor. Ekiplerimiz, kar temizleme çalışmalarında hastaneler, sağlık ocakları, okullar, kamu kurum ve kuruluşlarının olduğu bölgelere öncelik veriyor. Özellikle kent genelinde toplu ulaşım araçlarının kullanıldığı ana arterler sürekli açık tutulacak. Vatandaşımızın toplu ulaşım araçlarını kullanmasını rica ediyorum” diye konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
19.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin