DÜĞÜN SALONLARI GÖZETİM ALTINDA!..

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun süredir kapalı bulunan düğün salonları 1 Temmuz’dan itibaren faaliyetlerine başlayacak. Düğün Salonlarına yönelik 1 Temmuz’dan geçerli olacak genelge ise İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı.
DÜĞÜN SALONLARI GÖZETİM ALTINDA!..

İçişleri Bakanlığından valiliklere gönderilen “Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler” genelgesine göre, düğün salonları 1 Temmuz'da açılabilecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde düğün salonu işletmecileri ve çalışanlarına yönelik hijyen eğitimi vermişti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİJYEN EĞİTİMİ VERDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde kent genelinde bulunan düğün salonu işletmeci ve çalışanlarına yönelik hijyen eğitimi verdi. Verilen eğitimde işletmeci ve çalışanlarına ölümcül virüs ve uyulması gereken kurallar anlatıldı. Katılım yüksek olduğu eğitimin ardından katılımcılara hijyen belgeleri verilecek.

DÜĞÜN SÜRELERİ KISA TUTULACAK

Genelgeye göre; düğünler, bulaşma riskini azaltmak amacıyla mümkün olduğunca kısa sürede ve açık havada yapılacak. Düğün mekanlarının girişlerinde, ortak kullanım alanlarında ve masalarda el antiseptiği veya dezenfektan bulundurulacak ve maske takılacak. Düğün salonlarında misafirlerin oturma düzeni, masalar arası mesafe en az 1,5 metre ve sandalyeler arası 60 santimetre olacak şekilde düzenlenecek. Düğünlerde karşılama, uğurlama ve takı merasimi sırasında tokalaşılmayacak, toplu fotoğraf çekimi yapılmayacak, takılar toplama kutusuna konulacak. Düğün mekanlarında gelin ve damat hariç halay çekilemeyecek, dans edilemeyecek, gösteri yapılamayacak. Köy ya da sokak düğünlerinde yemek verilmesi durumunda tek kullanımlık malzemeler tercih edilecek.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
24.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin