Kömürün ton fiyatı 7 bin lirayı bulabilir

Geçtiğimiz yıl kalitesine göre tonu 2500 lira ile 4 bin lira arasında olan kömürün fiyatı bu yıl kış ayı gelmeden 5 bin liraya yükseldi. Kömür fiyatlarının önümüzdeki Eylül ayında 7 bin liraya kadar yükselmesi bekleniliyor.
Kömürün ton fiyatı 7 bin lirayı bulabilir

Son 9 ay içerisinde kömüre gelen yüzde 130 üzerindeki zam vatandaşı daha kışa girmeden kara kara düşündürmeye başladı. Kömürün tonunu şuanda 4 bin 800 liraya sattığını ifade eden bir işletmeci ise, vatandaşın fiyatı duyunca çekindiğini dile getirdi. Bu sene kömürün kalitesinin düştüğünü ancak fiyatların yükseldiğini söyleyen kömür satıcısı şu ifadelere yer verdi: “Şu anda 25 kilo fındık kömür 4 bin 650, 4 bin 850 arasında değişiyor. Geçen sene bu zamanlarda kömürü 800-850 lira arasında satıyordum. Bu yıl kömürde kalite düştü, ama fiyatlar yükseldi. Ramazan ayından önce 2 bin 500 liraya inecekti kömür, 25 gün önce 4 bin 500'e çıktı. İki bayram arasındaki fark buraya kadar geldi. Vatandaşa fiyat söylerken temkinli davranıyoruz. Artık vatandaş kömürü yakmadan ısınıyor. Böyle giderse vatandaşın kömür yakmasına gerek kalmayacak.”

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
2.08.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin