“SAĞLIK ALANINDA YATIRIMLAR SÜRECEK”

Sağlık alanında önemli yatırımların gerçekleştirildiği Gaziantep’te Şehir Hastanesi Projesinin kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.
“SAĞLIK ALANINDA YATIRIMLAR SÜRECEK”

Pandemi sürecinde Gaziantep kamu hastaneleri kadar özel hastanelerde önemli bir görevi yerine getirdi. Koronavirüs vakalarının tedavileri son dönemde şehirde yapılan yeni hastaneler sayesinde hızlı bir şekilde gerçekleştirildi. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, sağlık alanında yapılan yatırımlar sayesinde dünya genelinde pandemi sürecinin en iyi şekilde Türkiye’de yönetildiğini anlattı. Bu kapsamda Gaziantep Şehir Hastanesi projesinin çok eleştirilmesine rağmen ne kadar doğru bir yatırım olduğunun bugün daha iyi anlaşıldığına dikkat çekti.

“KABA İNŞAAT TAMAMLANDI İNCE İNŞAAT
İSE HIZLI BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR”

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şehir Hastanesi projesinin birçok eleştiriye maruz kaldığını hatırlatarak, “Koronavirüsle mücadele döneminde sağlık alt yapısında ortaya konan projelerin ne kadar doğru olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Dünya genelinde koronavirüs karşısında birçok devletin sağlık alt yapısı çökerken bizim sağlık alt yapımız ise sağlıklı bir şekilde ayakta kalmıştır. Bu anlamda ülke genelinde yapılan ve şehrimizde de projelendirilen Şehir Hastanelerinin önemini bugün daha iyi bir şekilde anlıyoruz” dedi. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şehir Hastanesi inşaatının kaba bölümünün hızlı bir şekilde tamamlandığına dikkat çekti. Projenin ince inşaat çalışmalarının ise kısa sürede tamamlanmasına yönelik çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğüne dikkat çeken Mehmet Erdoğan şu ifadelere yer verdi;
“Gaziantep Şehir Hastanesi Projesinde bugün itibariyle yüzlerce personel ile inşaat çalışmalarının bir an önce tamamlanması için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Projede kaba inşaat tamamlanmış ince inşaat çalışmaları ise devam ediyor. Projenin kısa sürede tamamlanması için gerek bizler gerekse tüm yetkili kurullar çalışmalarını hızla sürdürüyorlar. Bu arada projenin finans noktasında sıkıntı yaşadığına yönelik iddiaların tamamı ise asılsızdır.”

“SAĞLIK ALANINDA YATIRIMLAR ARALIKSIZ ŞEKİLDE SÜRECEK”

Ak parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, kısa sürede tamamlanması hedeflenen Gaziantep Şehir Hastanesinin yüzde 90’lik kısmının tamamlandığına dikkat çekti. Hastane projenin hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydeden Mehmet Erdoğan, “Gaziantep’te hastane ihtiyacımız her zaman mevcut. Hızlı büyüyen bir şehre sahibiz ve Suriyeli misafirlerin gelmesi ile birlikte 2 milyonun üzerinde bir nüfus yoğunluğumuz oldu. Bu yoğunluk yeni hastane ihtiyacını da beraberinde getirdi. Bu nedenle yeni kuruduğumuz İbn-i Sina Mahallemizde 330 bin metrekare alan üzerine 1875 yataklı Türkiye’nin en büyük hastanelerinden birisi olacak olan Şehir Hastanesi hızla yükseliyor. Şehir Hastanesi, Gaziantep’imize sağlık alanında çok büyük bir güç katacak” şeklinde konuştu.

SAĞLIK ALANINDA ÇAĞ ATLATACAK…

Gaziantep Şehir Hastanesine ilişkin Sağlık Bakanlığı web sitesinde yer alan açıklamada, “Gaziantep Şehir Hastanesi, sadece kente değil, bölgeye de sağlık hizmetleri alanında sınıf atlatacak. 2019-2020 döneminde tamamlanarak, hizmete girmesi planlanan şehir hastanesinin yatak kapasitesi 1.875. Branşlara göre 7 hastane yer alacak. Genel Hastane’de 636 yatak, Psikiyatri Hastanesi’nde  112 yatak, Kadın Doğum Çocuk Hastanesi’nde 498 yatak, Onkoloji Hastanesi’nde 174 yatak, KVC Hastanesi’nde 205 yatak, FTR Hastanesi’nde 150 yatak, YGAP Hastanesi’nde  100 yatak yer alacak. Tek kişilik oda sayısı 872, çift kişilik oda sayısı 363. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak şehir hastanesi 60 ameliyathanesi, 277 yataklı yoğun bakım ünitesi, 475 polikliniği ile hizmet verecek. Diyaliz merkezinde 30 yatak planlaması yapıldı” ifadeleri yer aldı.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
5.08.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin