MERDİVEN ALTI İŞLETMEYE BELGESİ AÇILIŞTA VERİLDİ!

Hakimiyet Gazetesinin Oğuzeli Belediyesi tarafından yaptırılan Nar İşleme Tesisinin gıda üretim belgesiz şekilde hizmete girdiği yönünde yaptığı haberler üzerine yetkililer harekete geçmişti.
MERDİVEN ALTI İŞLETMEYE BELGESİ AÇILIŞTA VERİLDİ!

Gıda Üretim Belgesi olmadan hizmete giren Oğuzeli Belediyesi Nar İşleme Tesisinin belgesi düzenlenen açılış töreninde verildi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan tarafından verilen belge ile nar suyu ve nar pekmezi sağlıklı bir ortamda hazırlanacak. Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç’ın belgesiz bir şekilde hizmete soktuğu tesiste bugüne kadar tonlarca nar işlendi. Belgesiz bir şekilde üretim yapan Oğuzeli Belediyesi vatandaşa örnek olma bir yana bu uygulaması ise belediyecilik tarihinde ilklere girmeyi başardı.

BİR YEREL YÖNETİM BU ANLAYIŞLA TARİHE GEÇTİ

Gaziantep merkez Oğuzeli Belediyesi bir süre önce hizmete açtığı Nar İşleme Merkezinde bugüne kadar tonlarca nar işlendi. Hakimiyet Gazetesinin araştırmaları sonucunda ilçe belediyesinin bünyesinde hizmete giren tesisin gıda üretim belgesinin olmadığı anlaşıldı. Halk sağlığı gözetilmeden hizmete açılan bu tesise belgesi düzenlenen açılış töreninde yani haftalar sonrasında takdim edildi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç’a gıda üretim belgesini açılış töreninde takdim etti. Oğuzeli Belediyesi yönetimi bu şekilde tarihe geçmiş oldu.

HAKİMİYET GAZETESİNİN SAYESİNDE BELGEYE KAVUŞTU

Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç, çok sayıda protokol üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde gıda üretim belgesini alırken oldukça mutlu bir görüntü çizdi. Hakimiyet Gazetesinin tesisle ilgili olarak sürdürdüğü araştırmaların neticesinde sütunlara taşınan haberler etkisini gösterdi ve ilçe belediyesi tesisle ilgili belgesine kavuştu. Açılış töreninin önüne geçen belge takdim töreni hafızalardan silinmeyecek gibi görünürken resmi olarak hizmete giren tesiste vatandaşlar artık gönül rahatlığıyla narlarını işletebilecekler.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
15.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin