Gazikent Gençlik Merkezi’ne ödül

Gazikent Gençlik Merkezi’ne ödül

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2019 yılını ‘Gönüllülük Yılı’ ilan etmesiyle başlayan ‘Gönüllülük Hareketi’nde Gazikent Gençlik Merkezi’nin ‘Çalışıyorum Ama; Ben de Gencim’ projesi Haziran ayının Gönüllülük Hareketi seçildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Gaziantep Gazikent Gençlik Merkezi, gündemde de büyük yankı bulan ‘Çalışıyorum Ama; Ben de Gencim’ projesi ile Haziran Ayı’nın Gönüllülük Hareketi olarak seçildi. Önümüzdeki günlerde ise ödüllerini almak için projede yer alan gençlik liderleri ve genç gönüllüler ödüllerini almak üzere Ankara’ya gidecek.

PROJE ÇALIŞAN GENÇLERE HİTAP EDİYOR

Bu proje ile gençler, yaşlarının gerektirdiği birçok etkinliğe katılarak, zararlı alışkanlıklar ve bağımlılık yapıcı maddeler, ortak değerler olan din, dil ve tarih, temel hak ve özgürlükleri konularında da bilinçlendiriliyor. İşyeri sahiplerinin de onayı ile uygun görülen zamanlarda Gazikent Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve liderleriyle birlikte imkânlar dâhilinde spor organizasyonlarından atölye faaliyetlerine, kariyer buluşmalarından sosyal etkinliklere kadar birçok program ile çalışan gençlerin hem gençlik merkezlerinden faydalanmalarını sağlanıyor hem de zararlı ortamlardan ve alışkanlıklardan uzak tutuluyor. 

DEVAM PROJELERİ GELECEK

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Gazikent Gençlik Merkezi “Çalışıyorum Ama Ben de Gencim” projesinin yanı sıra sosyal sorumluluğu yüksek, topluma yararlı projeler üzerinde de çalışıyor ve yakında bu projeleri de görücüye çıkaracak.

GÜNDEM
Haber Merkezi
18.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin