CHP’den “Sahra Hastanesi” yapılsın talebi geldi

CHP’den “Sahra Hastanesi” yapılsın talebi geldi

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, koronavirüs tedbirlerine rağmen artan vaka sayıları karşısında kentte acilen sahra hastanesi kurulması gerektiğini anlattı.

Gürsel açıklamasında şu ifadelere dikkat çekti;

“Sayın Valiye ve yetkilere birçok kez gerek yazlı gerek sosyal medyadan çağrıda ve uyarıda bulundum. Ama gelinen noktada bu çağrımız ve uyarmız dikkate alınmadı. Bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Türkiye’de her geçen gün günlük koronavirüs vakaları artarken, Gaziantep en çok vaka ve yoğun bakım hastaları sayısında ilk 5 il arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı ise hastanelerde iddia edildiği gibi doluluk olmadığını savunuyor ama gerçek öyle değil. Kentimizde Devlet hastanelerinde yer olmadığından bir çok hasta tedavi olamıyor. Gaziantep Valisi Davut Gül, Belediye Başkanları ve İl Pandemi Kurulu’na sesleniyorum. Gaziantep her gün açıklanan vaka ve yoğun bakım sayılarında ilk 5 il arasında yer alıyor. Bu durum her geçen gün kötüye gidiyor.  Devlet hastanelerinde doluluk oranlarından dolayı kapasiteler dolmuş durumda.  Vatandaşlar özel hastanelere gitmek zorunda kalıyor, özel hastanelerdeki covid 19 tedavileri için devlet desteğini çektiği için günlük 1000- 1.500 TL arası ücret isteniyor. Vatandaşlarımız bu ücreti nasıl karşılayacak. Vatandaşın bu ücreti ödeme gücü olmadığı için ölüme mi terk edilecek? Başta sayın Vaili olmak üzere tüm yetkililere buradan çağrı yapmak istiyorum.  Acilen 2-3 bin kişilik veya yeteri sayıda bir sahra hastanesi kurulmalı ve ücretsiz olarak bu tedaviler yapılmalı. Bizlere ulaşan bilgilere göre de kent genelinde yeterli oranda test yapılmıyor. Test sayıları arttırılmalı. Ayrıca günlük vaka tablosu vatandaşlarla paylaşılmalıdır. Gaziantep'te hastanelerde yoğun bakımlar dolmuştur. Günlük Covid-19 vaka ve hasta sayısında yüksek oranda artış var.  Gaziantep Valisi Davut Gül ve Belediye Başkanlarına ve ilgili yetkililere sesleniyorum. Gaziantep sanayi ve gastronomi alanında en önemli şehirlerden birisi.  Kenti Yöneten yetkililer iyi ve güzel şeylerde ortaya çıkarak övünürken, böylesi zor günlerde ortada görünmüyor üstelik sorumluk almayarak virüsün yayılmasını vatandaşın sorumsuzluğuna bağlıyorlar. İyi şeyler olunca övünürken, kötü gidişte topu vatandaşa atmak olmaz.  Asıl böyle günlerde şehrimize ve vatandaşa sahip çıkmanız gerek.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
7.08.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin