CEİD’ın konukları Gaziantepli kadın muhtarlar oldu

CEİD’ın konukları Gaziantepli  kadın muhtarlar oldu

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği çalışmalarına Gaziantep Kent Konseyi’nde devam etti. Kadın mahalle muhtarlarının katılım sağladığı toplantıda, kadın muhtarlar adaylık süreçlerine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundular. Diğer yandan Gaziantep genelinde 11 mahalle muhtarının kadın olduğu açıklandı.

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği, "Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi" projesini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Türkiye’de cinsiyet eşitliği ile ilgili olarak gerçekleştirilen her türlü faaliyetin, etkin, sistematik ve sürekli izlenmesi adına aktif çalışan bir örgüt olarak çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Dernek Gaziantep'te STK'lar başta olmak üzere akademisyenler ve yerel yönetimlerin katılımı ile çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

CEİD ÜYELERİ KADIN MUHTARLARA KULAK VERDİ

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği, Gaziantep'te Yerel Eşitlik İzleme Planına yönelik grup çalışmaları gerçekleştirildi. Projenin Gaziantep İl Koordinatörü Fatma Esin Özgül'’ün ev sahipliğinde Gaziantep kent Konseyi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Onkoloji Mahallesi’nin Kadın Muhtarı Yeşim Köroğlu ile Değirmiçem Mahallesi’nin Kadın Muhtarı Oya Yazgan katıldı. Gaziantep kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Teymur’un da hazır bulunduğu toplantıda kadın muhtarlara üst üste sorular soruldu.

“EŞİMİZDEN ADAYLIK SÜRECİNDE BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK”

Onkoloji Mahallesi ve Değirmiçem Mahallesi Muhtarları Yeşim Köroğlu ile Oya Yazgan, adaylık süreçlerinde en büyük desteği eşleri ve ailelerinden gördüklerine dikkat çektiler. Mahalle muhtarlarından Yeşim Köroğlu, “Aday olmaya karar verdiğimde karşımda 7 erkek aday vardı. Başarılı olamayacağımı ifade ettiler ama azim ve kararlılıkla başarıya ulaştım. CEİD’in çalışmalarını yakından takip ediyor ve destekliyorum. Bu anlamda Gaziantep’te ki kız çocuklarına daha okul çağında aile ekonomisi ve çalışmaları etkin bir şekilde öğretilmelidir” dedi. Kadın

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
25.05.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin