BU ALANA NE YAPILACAK?

Gaziantep şehir merkezinde yer alan TEDAŞ’a ait hizmet binası önce yıkıldı, ardından ise otoparka dönüştü.
BU ALANA NE YAPILACAK?

Boşaltıldıktan sonra uzun süre kaderine terk edilen TEDAŞ’a ait hizmet binası talan edilmişti. Talan edilen hizmet binası yıkıldı. Yıkımla birlikte TEDAŞ’a ait arazi otopark olarak kullanılmaya başlanıldı. Uzun süredir otopark olarak kullanılan alanda ne yapılacağı konusunda henüz net bir bilgi yok. Gaziantep Valiliği hizmet binasında yer alan resmi kurumlar kendilerine yeni yerler ararken eski TEDAŞ hizmet binasının alanının resmi binalara tahsis edilmesinin daha doğru olacağı dile getiriliyor.

KENT MERKEZİNDE ÖNEMLİ BİR ALAN

TEDAŞ’a ait olan alanda henüz ne yapılacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Uzun süredir boş olan arazi otoparka dönüştü. Gaziantep Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulunun hemen yanında yer alan arazinin resmi kurumlara tahsis edilmesinin daha doğru olacağına dikkat çeken vatandaşlar, “Gaziantep Valiliği hizmet binası eninde sonunda yıkılacak. Hizmet binasında yer alan resmi kurumların neredeyse tamamı kendilerine yer ararken bu alanın doğru şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Vatandaşların sıklıkla gittiği resmi kurumlardan birkaç tanesi bu alanda olabilir. Bu arazinin doğru şekilde kullanılması ve vatandaşlara hizmet edebilecek alanların oluşturulması gerekiyor” şeklinde görüş belirttiler.

İNSİYATİFİN DOĞRU KULLANILMASI İSTENİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilen Viyadük Köprünün ardından yıkımı gerçekleştirilen eski TEDAŞ hizmet binası alanında, Gaziantep Valiliğinin ilgili kurumla işbirliği çerçevesinde yine vatandaşlara hizmet edecek resmi kurumlara ait bina yapılması isteniyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Daire Başkanlığı hizmet binasının da yer aldığı alanda ticari yapıların yapılmaması isteniyor. Diğer yandan ise TEDAŞ’ın bu arazide nasıl bir yol izleyeceğine dair bir proje ise henüz bulunmuyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
17.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin