“ALLAH İÇİN TERK EDİN”

Koronavirüsle mücadeleyi üst seviyede sürdüren Gaziantep Valisi Davut Gül, kendisine yönelik sosyal medya üzerinden gelen bazı sorular karşısında adeta isyan etti.
“ALLAH İÇİN TERK EDİN”

Ölümcül virüs karşısında tüm önlemleri eksiksiz olarak alan Gaziantep Valiliği tüm uyarılar ve kurallara rağmen kendi önlemini almayan vatandaşlar karşısında çaresiz. Sosyal medya hesabından kendisine ulaşan tüm vatandaşların sorularını cevaplayan Gaziantep Valisi Davut Gül, sonunda patladı. Fırın ve marketlerde kalabalık karşısında yetkililer çaresiz kalırken Gaziantep Valisi Davut Gül, “Allah için ekmek vb. yeme içme kuyruklarını terk edin! Ekmeği 5 saat önce alsanız, markete yoğun saatlerde gitmeseniz, kalabalık caddeleri tercih etmeseniz ne olur?” diye konuştu.

“HİJYEN PROBLEMİ OLAN İŞLETMELERDEN ALIŞ VERİŞ YAPMAYIN”

Bu süreçte Gazianteplilerin maske takmayan, sosyal mesafeyi ayarlamayan, hijyen problemi olan işletmelerden alış veriş yapmamalarını isteyen Gaziantep Valisi Davut Gül, “Maske takmayan, sosyal mesafeyi ayarlayamayan, hijyen problemi olan hiç bir işletmede kendi sağlığınız ve toplum Sağlığı için alışveriş yapmayın. Problemli iş yerlerini tarım il müdürlüğüne bildirin lütfen. Maske takmayan kuaförlere öncelikle kendi sağlığınız için gitmeyin. Ayrıca bu tip dükkanları şikayet edin lütfen. Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde vatandaşlarımızın ekmek ihtiyacın yürüme mesafesindeki fırınlarda temin etmesine müsaade edilmişti. Araçla gidişlere izin verilmemiştir, yakalandığında cezai işlem yapılmaktadır. Lütfen görevlilerimizin işini kolaylaştırınız” diye konuştu.


GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
17.05.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin