Bakbak, gençlerle ve çocuklarla buluştu

Bakbak, gençlerle ve çocuklarla buluştu

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Şehitkamil ilçesindeki Olimpik Yüzme Havuzu ve Şahinbey Spor Salonu’nda, çeşitli branşlarda eğitim gören gençlerle ve çocuklarla bir araya geldi.

İlk olarak Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Olimpik Yüzme Havuzu’na giden Dr. Bakbak, profesyonel eğitmenler tarafından çalıştırılan çocukların antrenmanlarını izledi. Hocalardan eğitim süreciyle ilgili bilgi de alan Dr. Bakbak, “Şehitkamil Olimpik Yüzme Havuzumuz, geleceğin şampiyonlarını, rekortmenlerini yetiştiriyor. Gerçekten örnek bir tesis. 3500 seyirci kapasitesi var, bir adet 50’ye 25 tam olimpik, bir adet 25’e 12,5 metre ölçülerinde yarı olimpik yüzme havuzu mevcut. Özellikle yaz mevsimlerinde tatillerini sporla geçirmek isteyen evlatlarımız için 3 kadın, 4 erkek yüzme antrenörü, 2 kadın, 2 erkek cankurtaran, fizyoterapist, psikolog ve diyetisyen arkadaşlarımız görev yapıyorlar. Olimpik yüzme havuzundan başka, merkezde bulunan 10 tesiste, 7 ilçemizde, 23 branşta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ait Spor Okulları var, toplamda 94 antrenörle hizmet veriliyor. Sadece 2022’nin yani bu yaz mevsiminin kayıtlı kursiyer sayısı 6 bin 780. Toplam kayıtlı kişi sayısı da 14 bin 670 ki, bu da Gazi şehrimizde spora ve gençlerimize yaptığımız yatırımların çok olumlu bir geri dönüşü olarak hepimizi mutlu ediyor.” diye konuştu.

Olimpik Yüzme Havuzu’nun ardından Şahinbey Spor Salonu’na geçen Dr. Derya Bakbak, basketbol, boks, jimnastik, judo, karate, taekwando, yüzme ve voleybol branşlarında eğitim alan gençlerle ve çocuklarla sohbet etti, eğitmenlerinden çalışmalarla ilgili bilgi alıp antrenmanları seyretti. Gaziantep’in genç nüfusunu sporla buluşturmanın çok önemli bir görev olduğunu ifade eden Dr. Bakbak, “Şahinbey Spor Salonumuz, evlatlarımızın sportif yönlerini ortaya çıkarmak ve onları başarı odaklı yönlendirmek için çok güzel bir örnek. Şu an salondan 8 branşta 4 bin 50 kişi yararlanıyor. 19 Ağustos’tan itibaren sadece yüzme branşına 600’den fazla yeni kayıt yapılacak. Gençlerimize ve sporcularımıza en rahat ve işlevsel yetişme ortamını sağlamak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde önemle durdukları bir konu. Kendilerinin talimatlarıyla 20 yılda çok büyük yol kat ettik. Sadece spor komplekslerimize değil, Gaziantep’in dört bir yanına yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Şimdi, meslek liselerimizde öğrencilerimiz tarafından imal edilen masa tenisi setlerimizi 56 köy okulumuza dağıtacak, 52 basketbol potasını da yine köylerimizde eğitim gören çocuklarımızın istifadesine sunacağız.” dedi.

SPOR
Haber Merkezi
18.08.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin