Özyurt'tan Zamlara İlişkin Açıklama

Özyurt'tan Zamlara İlişkin Açıklama
Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, EPDK’nın sanayide kullanılan elektriğe yüzde 50,8, BOTAŞ’ın ise sanayide kullanılan doğalgaza yaptığı yüzde 49,5 oranındaki zamlarına ilişkin bir açıklama yaptı.

NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt yaptığı açıklamada "Enerji fiyatlarındaki artışlar firmalarımızı rekabet edemez duruma getirmiştir." dedi.

Firmaların imalat sürecinde en çok kullandığı enerji kaynaklarının doğalgaz ve elektrik olduğunu ifade eden NTO Yönetim Kurulu Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yapılan bu ciddi zamlar üretim yapan firmalarımızı maliyet açısından olumsuz etkilemekte ve geleceğe dönük plan yapmakta zorlamaktadır. Firmalarımızın üretim sürecinde kullanılan enerji ve hammaddede yaşanacak bu maliyet artışı maalesef tüketim ürünlerinde de fiyat artışına sebebiyet verecek enflasyona olumsuz yansımaları da olacaktır. Bunun yanı sıra dünyadaki gelişmeler bağlı olarak ülkemizin her zamankinden daha çok üretime ve istihdama ihtiyacı bulunmaktadır. Ancak enerjiye yapılan bu zamlar üretim maliyetlerini arttırmakta ihracat yapan firmalarımızın dış pazarlarda rekabet gücünü zora sokmaktadır. Daha fazla üretim, daha fazla ihracat, daha fazla istihdam için elini taşın altına koyan, büyüme ve kalkınmada yükün çoğunu sırtlayan iş dünyası bu zamların gözden geçirilmesini talep etmektedir.” şeklinde konuştu.
 
 
GÜNDEM
Haber Merkezi
2.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin