NE KADAR SAMİMİLER?

Yaklaşan kongreler öncesinde Ak Parti Gaziantep teşkilatlarında dostluk rüzgarları esiyor. Düne kadar aralarında soğuk rüzgarların estiği il ve Şahinbey ilçe yönetimleri arasında bugünlerde su sızmıyor.
NE KADAR SAMİMİLER?

Ak Parti’de yaklaşan kongrelerin öncesinde teşkilatlar arasında geçmişe dayalı tüm soğukluk sona erdi. Teşkilatlar arasında yaşanan dostluk görüntülerinin yaklaşan kongrelerin öncesinde genel merkeze şirin gözükme fotoğrafları olarak yorumlanıyor. Özellikle il ve Şahinbey ilçe yönetimleri arasında son yıllarda ortaya çıkan huzursuzluğun aday belirleme noktasında sona erdiği siyasi kulislerin iddiaları arasında yer alıyor.

SOSYAL MEDYADA KONUŞULAN FOTOĞRAFLAR

Ak Parti Gaziantep il teşkilatı ile Şahinbey ilçe teşkilatları arasında 31 Mart yerel seçimlerinden önce başlayan soğuk savaş yerini samimi görüntülere bıraktı. Sosyal medya hesaplarında son günlerde Ak Parti il ve Şahinbey ilçe yönetimlerinin samimi fotoğrafları konuşulmaya başlandı. Ak Parti’de yaklaşan kongreler öncesinde Gaziantep’le ilgili olarak genel merkeze, “Teşkilatlar arasında uyumsuzluk var” raporunun ardından başlayan samimi fotoğrafların gerçeği ne kadar yansıttığı konusunda kafalarda soru işaretleri oluştu.

ÖZKEÇECİ-TEKE YAKINLAŞMASININ ARKASINDA NE VAR?

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ile Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke son günlerde yönetimleriyle birlikte saha çalışmalarında boy göstermeye başladılar. Daha düne kadar bir çok programı kendi çerçevelerinde düzenlenen her iki teşkilat yönetimleri mahalle ve köy gezilerini de birlikte gerçekleştirmeye başladılar. Her iki yönetiminde başkanlar düzeyinde birbirlerine yaklaşmalarının arkasında genel merkez yönetiminin baskısı olduğu yönünde siyasi kulislerin iddiaları yer alıyor.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
9.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin