Motosiklet tutkunları kan bağışında bulundu

Motosiklet tutkunları kan bağışında bulundu

Gaziantep Teknikmototeam Motosiklet Kulübü üyeleri Türk Kızılayı Atatürk Kan Merkezi biriminde farkındalık yaratma adına kan bağışında bulundu. Gaziantep Teknikmototeam Motosiklet Kulübü Başkanı Sabri Özköse, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kan bağışında bulunduklarını anlattı.

TÜRK KIZILAYI YETKİLİLERİ KULÜP ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

SANKO AVM önünde yer alan bulunan Türk Kızılayı Merkezini ziyaret eden kulüp üyeleri, kan bağışında bulundu. Kan bağışı kampanyasına destek veren motosiklet kulübü üyelerine teşekkür eden Kızılay yetkilileri, “Özellikle kan bağışını alışkanlık haline getirenlerin kemik iliklerinin sürekli aktif kalması sebebiyle kan verdikleri insanlara da şifa olduğunu biliyoruz. Kan, kaynağı insan olduğu için kentimizde halkımızın Kızılayımızın düzenlediği kan bağışına destek verdiğini görüyoruz. Kan bağışında bulunan Motosiklet Kulübü üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

“YARDIMSEVER OLMAK KANIMIZDA VAR”

Gaziantep Teknikmototeam Motosiklet Kulübü Başkanı Sabri Özköse, “Yardımsever olmak kanımızda var” teması ile kan bağışı kampanyasına destek verdiklerini belirtti. Motosiklet sürücüleri olarak sürekli toplumsal olaylarda farkındalık oluşturmak için bir araya geldiklerini söyleyen Gaziantep Teknikmototeam Motosiklet Kulübü Başkanı Sabri Özköse, “Bugün tüm arkadaşlarımızla birlikte bir kan bağışı organizasyonu başlattık. Bütün motosiklet kullanıcıları, gönüllü olarak gelip kan bağışında bulundular. Bu tür organizasyonları yapmaya devam edeceğiz. İnsanlar motosikletlere her zaman ön yargıyla bakıyorlar. Elimizden geldiği kadar bu önyargıyı kırmaya çalışıyoruz. Bilinçli motosiklet sürücüleri yetiştirmeye ya da bu da teşvik etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Motosiklet toplulukları olarak kan bağışının önemini insanlara duyurabilmek için bir araya geldiklerini kaydeden Gaziantep Teknikmototeam Motosiklet Kulübü Başkanı Sabri Özköse, “Gaziantep’te sosyal boyutu bulunan her etkinlikte öncelikli olarak motosikletleri görüyoruz. Bugün burada güzel bir kalabalığa kavuştuk. Biz zaten kültür motorunu yeni gelen nesle aktarmaya çalışıyoruz” dedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
21.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin