GAZİANTEP COŞKUYA HAZIR

Ahilik Haftası kutlamaları bu yıl GastroAntep Festivali kutlamalarına denk geldi. Her iki kutlamalar sayesinde kentte coşku yaşanacak.
GAZİANTEP COŞKUYA HAZIR

Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası GastroAntep Festivali 12-15 Eylül tarihleri arasında kutlanacak. Festival kapsamında hazırlıkların sürdürüldüğünü ifade eden GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, festivalin kent ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi. Festivalin yanında Ahilik Haftası kutlamalarının da gerçekleştirileceğini dile getiren Küsbeoğlu, “Gaziantep coşkuya hazır” dedi.

“AHİLİK BİR KÜLTÜRDÜR”

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Ahilik haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, 'ben siftah ettim, komşum da siftah etsin', anlayışının bugün de devam etmesi gerektiğini söyledi. Küsbeoğlu, "Ancak bunlar unutuldu. Ahilik kültürümüzü yaşatırsak gerçekten sıkıntıların çözüleceğine inanıyorum" dedi. Ahiliğin bir kültür olduğunu belirten Küsbeoğlu, “Ahilik birlik beraberliğimizi muhafaza eden bir geleneğimizdir. Ahilik kültürünü tatbik edersek ülkemizde hiç bir sıkıntı yaşanmaz. Ben siftah ettim, komşum da siftah etsin, anlayışı devam etmeli. Ancak bunlar unutuldu. Ahilik kültürümüzü yaşatırsak gerçekten sıkıntıların çözüleceğine inanıyorum. Onun için ahilik kültürü ve felsefesinden ayrılmamız gerekiyor” diye konuştu.

“GAZİANTEP HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR”

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası GastroAntep Festivali için heyecan dorukta. Geçtiğimiz yıl 250 bin kişi tarafından ziyaret edilen festivale bu yıl daha fazla sayıda kişinin katılması bekleniyor. Festivale ilişkin açıklamalarda bulunan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, hazırlıkların büyük hızla devam ettiğini söyledi. Küsbeoğlu, “GastroAntep Festivali, 12-15 Eylül tarihleri arasında kutlanacak. Festival kapsamında 12 Eylül-22 Eylül tarihleri arasında 32. Ahilik Haftası kutlamalarını da gerçekleştireceğiz. İki önemli etkinliğin bir arada olacağı haftada, hem esnafımız hem de kentimiz için verimli bir sürecin yaşanacağını düşünüyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
11.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin