BAKAN-BAŞKAN ŞEHİR KOKUYOR!

Görevine devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmayan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler işi gücü bırakmış durumda.
BAKAN-BAŞKAN ŞEHİR KOKUYOR!

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler’in yeni dönemde görevine devam edip etmeyeceği merak konusu olurken, şehri ortadan ikiye bölen Alleben Deresi, lağım kokuyor. Lağım kokusundan derenin kenarında yürümek mümkün değil. Çünkü GASKİ, dereye kanalizasyon suyu akıtılmasına engel olmuyor, olamıyor. Havaların ısınmasıyla birlikte sivrisinek üretim merkezi haline gelen Alleben Deresinin bir an önce ıslah edilmesi isteniyor.

GAZİANTEPLİLER YAŞANAN BU DURUMUNDA ŞİKAYETÇİLER

Konuyu ilgililere defalarca ilettiklerini söyleyen vatandaşlar, “Şehrin ortasından geçen bir derenin bile korunması sağlanamıyor. Ne zaman söylesek, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğünün görevi deniliyor. GASKİ’nin de aldırdığı yok” diye konuştu. Kokudan derenin kenarında yürümenin mümkün olmadığını belirten vatandaşlar, “Bu rezalete birleri son vermeli” diye çağrıda bulundular. Alleben deresi şimdilerde sivrisinek ve böceklere ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezinin içinden geçen içi çöp ve yosunlarla dolu olan Alleben deresi son günlerde havaların sıcak geçmesi nedeniyle civarda oturan vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

ÖZELLİKLE KAVAKLIK BÖLGESİ KOKUDA GEÇİLMEZ OLDU

Sivrisinek ve kokudan dolayı dışarıya çıkamadıklarını belirten vatandaşlar, “Eskiden yaklaşık her hafta derenin içi ve çevresi görevliler tarafından ilaçlanarak temizleniyordu. Yaz aylarında bile tek bir sivrisinek rahatsız etmiyordu. Ama ne yazık ki artık Alleben deresi kaderine terk edilmiş durumda. İnsanlarda çok duyarsız. Elindeki içecek kutusunu bile hemen kolayına geldiği için dere içerisine atıyor” diye konuştular.

YOSUNLAR BİLE TEMİZLENMEZ HALE GELDİ

“Yosunları temizleyen yetkililerde kalmadı” diyen vatandaşlar, "Bu şekilde devam ederse Gaziantep'in tarihi Allaben deresi ne yazık ki bir bataklık haline gelecek. Parklara baktığımızda her adım başına bir görevli düşerken, buraya neden önemsiz kaldığına bir türlü anlam veremiyoruz. Parklarda çimleri ve çevreyi temizleyen görevlilerin bir kısmının da Alleben deresine kaydırılması daha güzel olur" diye konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
17.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin