USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

YENİ UMUTLAR YEŞERTECEĞİZ

-ŞAHİN: “BU BAYRAM, YENİ UMUTLAR YEŞERTECEĞİZ.”

YENİ UMUTLAR YEŞERTECEĞİZ
20-04-2023 12:53

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin mesajında, “Asrın felaketinden sonra yaşadığımız kayıplar, yıkılan hayatlar ve yarım kalmış hayallerimizle, bir yanımız buruk olsa da yeni umutlar yeşerterek bir bayrama daha kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Başkan Şahin ayrıca, insanlık olarak içinden geçilen zorlu felaket sürecinin, bayramlardaki coşku ve sevinç dolu kavuşmaları buruklaştırmış olsa da yardımlaşma ve dayanışma ruhu ile yeniden ayağa kalkarak yaraların birlikte sarıldığını belirterek mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar, aile olmanın getirdiği güven ve aitlik duygusunun doyasıya yaşandığı, kırgınlıkların, küskünlüklerin sona erdiği, aile büyüklerinin ve akrabaların ziyaret edildiği, gözbebeğimiz küçüklerimizin sevindirildiği, ihtiyaç sahiplerinin unutulmadığı, gelenek ve göreneklerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasının en güzel vesilesi olan özel günlerin başında geliyor.

Zaman zaman felaketler, acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, bütün müminler olarak aynı hissiyatı ve aynı sevinci yaşamak adına birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, gönül köprülerimizi güçlendirmek bayramların bizlere yüklediği en önemli görev olmalıdır.

Bizi biz yapan önemli değerlerimizden olan bayramlarımız ve getirdiği maneviyatın muhafazası geleceğe dair en büyük güvencelerimizdendir. Bayramların ruhunu ve coşkusunu, bayramların vesile kıldığı kardeşlik duygularını uzun asırlar boyu içimize sindirmiş, bu maneviyatı tüm yıla yaymış bir büyük medeniyetin temsilcileri olarak, bayramlarımıza olan hassasiyetimizi hiçbir zaman kaybetmeyeceğimize yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, bugünlerin de geride kaldığı huzurlu, sağlıklı ve güzel günlerin temennisiyle vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın, milletimize ve tüm insanlığa, barış, huzur ve mutluluğu getirmesini yürekten diliyorum.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?