USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

Kent merkezinde uyuşturucu bela oldu!

Kozanlı, Bey, Sakarya, Eyüpoğlu Mahallelerinde yer alan ve kullanılmayan tarihi Antep evleri tehlike altında.

Kent merkezinde uyuşturucu bela oldu!
14-01-2022 10:40
Gaziantep

Eski bir yerleşim alanı olması nedeniyle yıkılan veya yıkılmış olan eski evlerde konaklayan madde bağımlılarından rahatsız olduklarını dile getiren vatandaşlar, güvenlik güçlerinin bu konuda gerekli tedbirleri almasını istediler.

ADI GEÇEN MAHALLELER İŞGAL ALTINDA

Diğer yandan yerel yönetimlerin harabe durumda bulunan evlerin yıkılması yönünde adım atmalarını talep eden vatandaşlar, akşam saatlerinden itibaren bu evlerde konaklayan madde bağımlılarının uzaklaştırılmış olacağını kaydettiler. Daha önce açıklamalarda bulunan bölgenin eski mahalle muhtarları, mahallede bulunan boş tarihi Antep evlerinde kalan madde bağımlılarının kendilerini rahatsız ettiklerini dile getirmiştelerdi.

“Mahallemizi resmen işgal eden madde bağımlılarından şikâyetçiyiz. Emniyet Müdürlüğü üzerine düşen görevleri yerine getirmesine rağmen madde bağımlılarından kurtulamıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede yürüttüğü restorasyon çalışmalarından memnunuz. Fakat yeniden ortaya çıkartılan tarihi dokunun madde bağımlılarının neden olduğu olaylardan dolayı yıpranması bizleri üzüyor. Madde bağımlısı gençlerle kinler ilgileniyorsa ilgilensin ama bu soruna bir an önce sorun bulunsun” şeklinde yapılan açıklamalar şu şekilde devam etmişti;

“Mahallemizde eskiye oranla madde bağımlılarının sayısında azalma var. Fakat kalanlarda tarihi yapılara zarar veriyorlar. Eski Sinema Sokak’ta boş bulunan tarihi yapıların çoğunun kapısına kilit vuruldu ama nafile. Madde bağımlısı gençler takılan bu kilitleri kırarak yeniden o evlere giriyor ve zarar veriyorlar. Bu çocukların eski sağlıklarına kavuşmaları için hep birlikte ne gerekiyorsa yapalım. Aksi takdir de yarın bu gençler karşımıza azılı birer suçlu olarak çıkabilirler” diye konuştular.  

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
06.02.23
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler