USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

HESAP VERME ZAMANI

HESAP VERME ZAMANI

HESAP VERME ZAMANI
15-09-2023 11:33
Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve 49 kişinin ölümüne neden olan Gaziantep'teki Emre Apartmanı ile ilgili soruşturma tamamlandı. Soruşturma kapsamında inşaattan sorumlu 2'si tutuklu 4 sanık hakkında 22 yıl 6'şar ay hapis cezası istendi.
Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinde Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesi'nde bulunan Emre Apartmanı da yıkıldı. Yıkılan 11 katlı Emre Apartmanı'nda enkaz altında kalan 49 kişi hayatını kaybederken 17 kişi de yaralandı. Olay sonrası Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Emre Apartmanı ile ilgili soruşturma başlatıldı.
İlk Duruşmaya Yoğun İlgi
Emre Apartmanı dosyasında Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşma başladı. Tutuklu sanık Müteahhit Ali emre ve tutuklu sanık müteahhit Ahmet yıldız bulundukları cezaevinden SEGBİS bağlantısı yoluyla duruşmaya katıldı. TUS Sorumlusu ve statik proje müellifi Tutuksuz sanık Nazmi tosun İstanbul’dan talimat yoluyla, proje müellifi tutuksuz sanık Erol Özuslu mahkeme salonunda hazır bulunarak duruşmaya katıldı. Mağdur yakınları şikayetçi sıfatıyla duruşma salonunu doldurdu.
Ali emre ve Ahmet yıldız bulundukları cezaevinden Segbis bağlantısı yoluyla katıldı. Müteahhit Ali emre  ortaokul, müteahhit Ahmet yıldız ilkokul mezunu
TUS Sorumlusu ve statik proje müellifi Tutuksuz sanık Nazmi tosun İstanbul’dan talimat yoluyla, proje müellifi tutuksuz sanık Erol Özuslu mahkeme salonunda hazır bulunarak duruşmaya katıldı. Mağdur yakınları şikayetçi sıfatıyla duruşma salonunu doldurdu.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
06.02.23
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler