BAKAN SOYLU’NUN AFRİN ÇIKARMASI!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı dolayısıyla Gaziantep, Kilis ve ardından Afrin’de düzenlenen bayramlaşma törenlerine katıldı.
BAKAN SOYLU’NUN AFRİN ÇIKARMASI!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kurban Bayramı’nda bir dizi gezi ve ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep, Kilis ve Suriye’nin Afrin kentine gitti. Bakan Soylu’yu Gaziantep’te, Gaziantep Valisi Davut Gül, Milletvekilleri ile diğer protokol üyeleri karşıladı. Bir süre Vali Gül’den Gaziantep’te bakanlığını ilgilendiren konularda bilgi alan Bakan Soylu, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri ile sohbet etti.

GAZİANTEP PROTOKOLÜ BAKAN SOYLU’YU HAVAALANINDA KARŞILADI

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Nejat Koçer ile diğer yetkililer İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu havalimanında karşıladılar. Burada bir süre bakanlığını ilgilendiren konularda Gaziantep Valisi Davut Gül’den bilgi alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha sonra ise Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ile ayaküstü sohbet etti. Bakan Soylu’nun Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özekeçeci’ye saha çalışmalarında daha etkin olunması konusunda görüşlerini aktardığı iddia edildi.

AFRİN’DE GENİŞ KAPSAMLI ZİYARETLER

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberindeki Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kilis Valisi Recep Soytürk, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve diğer yetkililerle Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde bulunan Afrin'e geçti. Burada ilk olarak Afrin İnsani Yardım Merkezi'ni ziyaret eden Soylu ve beraberindekiler, daha sonra Şifa Hastanesi'ne geçerek görev yapan doktorlarla sohbet etti. Ardından Afrin Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Hizmet Binası'nı ziyaret eden Soylu, burada görev yapan güvenlik güçleriyle bayramlaştı, yeni yapılan misafirhanede incelemelerde bulundu.

“GİTTİĞİMİZ HİÇBİR YERİ TARUMAR ETMEDİK”

Kentteki Polis Özel Harekat Karargahı'na geçen Soylu, burada vekalet verdiği kurbanı kestirdi, polislerin Kurban Bayramı'nı kutladı. Burada polislere hitaben konuşan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyledi. 'Gittikleri hiçbir yere zulüm götürmediklerini, Müslümanlıkla yoğrulduklarını' ifade eden Soylu, "Gittiğimiz hiçbir yeri tarumar etmedik. Hiçbir dine ve inanca zulüm yapmadık. Çünkü Allah'ın emri var. İnsan yaratılmışların en şereflisidir" dedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
23.07.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin