TAHMAZOĞLU NEDEN AÇIKLAMA YAPMIYOR?

TAHMAZOĞLU NEDEN AÇIKLAMA YAPMIYOR?

İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan’ın yaşamını yitirdiği Akkent Caminin ahşap iskelesi sonunda satıldı. Ahşap iskeleyi satışa çıkartan Şahinbey Belediyesi cami inşaatına kaldığı yerden devam edecek mi bilinmiyor ama cinayet gibi kaza hakkında belediyeden konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmaması kafaları karıştırıyor.

14 Kasım’da incelemelerde bulunmak üzere Akkent Camiye giden İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan, çöken iskelenin altında kalmış ve 33 saat süren çalışmanın ardından cansız bedenine ulaşılmıştı. Yaşanan bu cinayet gibi kazanın üzerinden aylar geçti. Akademik meslek örgütleri üst üste açıklama yaparak olayın yaşanmasında etkili olan sorumluların cezalandırılmaları istenmişti. Gaziantep’te Korkut Küçükcan’ın ölümüyle ilgili olarak sorumluların cezalandırılmalarına yönelik Cumhuriyet Savcılığına suç duyurularında da bulunuldu. Tüm açıklama ve tepkilere rağmen olaya ilişkin olarak Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan tek bir açıklama gelmedi.

TAHMAZOĞLU SUÇLULUK MU HİSSEDİYOR?

Türkiye’nin ikinci Gaziantep’in ise en büyük camisi olarak projelendirilen Akkent Camide kurulan ahşap iskele yıllarca bekledi. Önce cami projesinin özel bir firma tarafından yapıldığına dikkat çeken açıklamalar yapıldı. Fakat o ahşap iskeleyi yıllar öncesinde cami inşaatına monte eden Şahinbey Belediyesi’ydi. Geçtiğimiz günlerde ahşap iskeleyi ihaleyle satışa çıkartan Şahinbey Belediyesi ilk ihaleye katılımcı olmadığı için iskeleyi satamadı. Daha sonra yapılan iskele ihalesine katılım oldu ve ihale bedeli olan 210 bin liraya satışın gerçekleşmesi bekleniliyor. Süreçte sessiz kalmakla ve konuşmamakla suçlanan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun konuya ilişkin açıklama yapmaması suçluluk psikolojine bağlanılıyor.

BABA KEMAL KÜÇÜKCAN’IN “ADALET” BEKLENTİSİ DEVAM EDİYOR

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Akkent Cami’de incelemelerde bulunduğu sırada iskelenin çökmesi sonucu yaşamını yitiren İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan’ın babası Kemal Küçükcan, Adalet Bakanı ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül’e seslenerek, “Şahinbey Belediyesi tarafından inşa edilen Akkent Cami inşaatındaki ahşap iskelenin çökmesi sonucunda oğlum Korkut Küçükcan’ın hayatını kaybettiği olay,  basit bir iş kazası değil,  idarenin  çok ağır  kusurlarının olduğu adeta bir  cinayettir.  Biz,  olay tarihinden bugüne kadar hep Türk adaletine güvendik ve oğlumun ölümünden sorumlu kişilerin Savcılık tarafından birer birer tespit edilerek cezalandırılacağına inandık. Ancak,  acılı bir baba olarak üzülerek söylüyorum ki, olayın üzerinden 2 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen, savcılığın başlattığı soruşturmada bugüne kadar hiçbir ilerleme kaydedilmediği gibi, suç delilleri her gün karartılmaya ve işlenen suç örtbas edilmeye devam ediliyor” diye konuştu.

İLK İHALEDE AHŞAP İSKELE SATILAMAMIŞTI

Yapımı Şahinbey Belediyesi tarafından sürdürülen ve yıllardan bu yana atıl vaziyette bulunan Akkent Camii inşaatında ihmaller zinciri sonucu meydana gelen ahşap iskele kazasında inşaat mühendisi Korkut Küçükcan yaşamını yitirmişti. Küçükcan’ın ölümü Gaziantep’te yoğun tartışmalara, tepkilere neden olurken olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Akkent Camii inşaatında bulunan ve Korkut Küçükcan’ın hayatına mal olan ahşap iskelenin satışı için Şahinbey Belediyesi ihaleye çıkılmıştı. 29 Ocak Çarşamba Günü Şahinbey Belediyesi Encümen Salonu’nda 210 bin TL muhammen bedel ile satışa sunulan ahşap iskeleye alıcı çıkmamıştı. Ahşap İskelenin satışı için 12 Şubat Çarşamba Günü Şahinbey Belediyesi Encümen Salonu’nda ihale yapıldı. Basına kapalı olarak yapılan ihaleye birden fazla firmanın katıldığı ileri sürüldü. İhaleye katılan firmalarla ilgili bilgi alınamazken, ihale sonucunun önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Öte yandan ihale ilanının Şahinbey Belediyesi’ne ait internet sitesinden kaldırılması da kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.02.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin