MİLLİ İRADEYLE GELEN DEMOKRASİ BAYRAMI

MİLLİ İRADEYLE GELEN DEMOKRASİ BAYRAMI

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe kalkışması “milli irade” sayesinde püskürtülmüştü. Hain terör örgütü beklemediği tokadı milletten yedi… 15 Temmuz’da yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anarken, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımız sunarız.

Türkiye 15 Temmuz 2016 akşamı TSK içerisinde yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin darbe kalkışmasına sahne oldu. Aynı günün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milleti sokağa davet ederek demokrasiye sahip çıkmasını istemiş ve milyonlar sokağa çıkmıştı. Teröristlere aman vermeyen milli irade 15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıkmış ve dünyaya örnek olmuştu. 15 Temmuz’un 3. Yıldönümünde yine Türkiye meydanlarda demokrasiye olan sevgisini gösterecek. Gaziantep’te demokrasi şöleni 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda milletin katılımıyla düzenlenecek.

TÜRKİYE GİBİ GAZİANTEP’TE TEK YÜREK TEK YUMRUK OLACAK

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Gaziantepliler 15 Temmuz Demokrasi Meydanında buluşacak. Gaziantepliler Gaziantep Valiliğinin öncülüğünde düzenlenecek olan anma törenlerine Pazartesi akşam saat 19’dan itibaren 15 Temmuz Demokrasi Meydanında katılacaklar. Gaziantep Valisi Davut Gül yayınladığı mesajında, “Cesur Millet, Güçlü Devlet. 15 Temmuz gecesi ülkemizin ve milletimizin bekası için canlarını feda eden ve dünya demokrasi tarihine adlarını altın harflerle yazdıran kahramanlarımızın anısına düzenlediğimiz "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinliklerine katılımlarınızı bekleriz” diye konuştu.

O GECE NELER YAŞANDI?

Türkiye 15 Temmuz 2016'da tam 36 yıl sonra Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. İhanet girişimi halkın sokağa çıkması ve TSK içindeki çoğunluğun destek vermemesi üzerine akamete uğradı. Bu cunta girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu. Türkiye'nin en uzun 48 saatinde 248 kişi şehit oldu, 2196 vatandaş ise yaralandı. Türkiye, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle dış aktörlerin oyununu bozarken İslam dünyası için de bir umut ışığı olduğunu gösterdi.

TERÖRİST BAŞI İÇİN KIRMIZI BÜLTEN

FETÖ liderine 92 kez ağırlaştırılmış müebbet istemi gerçekleşti. Terörist Gülen hakkında kırmızı bülten çıkartılırken, iddianamede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbus etme", "Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbus etme", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "bir suçu işleyememekten dolayı duyduğu infialle ve kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldurme", "tasarlayarak bir suçu işleyememekten dolayı duyduğu infialle kasten öldurme", "cebir kullanarak, silahla, birden fazla kişi tarafından birlikte, kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle, kamu görevinin sağladığı nufuz kötuye kullanılmak suretiyle kişiyi hurriyetinden yoksun kılmaya teşebbus etme”, "cebir kullanmak suretiyle gece vakti, silahla, kamu görevinin sağladığı nufuz kötuye kullanılmak suretiyle ve birden fazla kişi tarafından birlikte konut dokunulmazlığını ihlal etme", "silahlı terör örgütü kurmak", "kara ulaşım araçlarının alıkonulması", "hava ulaşım araçlarının alıkonulması", "gece vakti, cebir kullanmak suretiyle, silahla, birden fazla kişi tarafından birlikte ve kamu görevinin sağladığı nufuz kötuye kullanılmak suretiyle işyeri dokunulmazlığını ihlal", "haberleşmenin engellenmesi", "işyeri dokunulmazlığını ihlal", "silahla, birden fazla kişi tarafından birlikte ve kamu görevinin sağladığı nufuz kötuye kullanılmak suretiyle kamu hizmetlerinden yararlanma hakkının engellenmesi" ile "silahla, birden fazla kişi tarafından birlikte ve kamu görevinin sağladığı nufuz kötuye kullanılmak suretiyle siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi" suçlarından 92 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 56 yıldan 174 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

GÜNDEM
Bülent Öner
14.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin