Mezarlıklar iyi yönetiliyor

Mezarlıklar iyi yönetiliyor

Gaziantep asri ve Yeşilkent Mezarlıklarında çevre düzenleme çalışmaları tamamlanmasına rağmen kontrolleri aralıksız şekilde devam ediyor. Mezarlık çevresinin ve adalarının tamamının beyaza boyandığı mezarlıklarda mezarlarını ziyaret etmek isteyen kadınlara ise istekleri doğrultusunda güvenlik personeli tahsis ediliyor.

VATANDAŞLAR HUZUR İÇERİSİNDE ZİYARETLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Mezarları saran ve sürekli yangınların çıkmasına sebep olan otlar temizleniyor. Yeni fidanlar dikiliyor ve ağaçlar mevsimine uygun olarak budanıyor. Sürekli kuran okunuyor ve okunan dualar belirli aralıklarla yerleştirilen hoparlörler ile mezarlığın tamamında dinlenebiliyor ve duyulabiliyor. Yollar ve kaldırımlar düzenleniyor. Cenazelerin definleri sırasında defin yapılacak mezar alanlarına çadırlar kuruluyor ve cenaze yakınlarına su ikramı yapılıyor. Ayrıca mezarlıkta bütün cadde, sokak ve geçitlere rahatlıkla görülebilecek yön ve adres tarifi tabelaları yerleştirildi. Bu sayede vatandaşlar ziyaret etmek istediği mezara kolayca ulaşabiliyor. Diğer yandan mezarlarını ziyaret etmek isteyen kadınlara ise istekleri doğrultusunda güvenlik personeli tahsis ediliyor.

TÜRKİYEYE ÖRNEK ÇALIŞMALARA İMZA ATILIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Mezarlık, ahirete intikal eden vatandaşlarımızın misafir oldukları yerlerdir. Yani mezarlıkta yatan herkes burada bizim misafirimizdir. Bu misafirlerimizi olabildiğince güzel bir ortamda misafir etmeye gayret ediyoruz. Biz olaya böyle bakıyoruz. Mezarlığı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirmelerini sağlamak için had safhada güvenlik önlemleri alıyoruz. Dinimizin gerektiğini de yerine getirerek sürekli Kuran-ı Kerim okutuyor ve bunu mezarlığın her yerinde duyulmasını sağlıyoruz” şeklinde görüş belirtildi.

“GÜVENLİK PERSONELLERİMİZ HER ZAMAN GÖREV BAŞINDA”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin oto kontrolünde  yer alan Asri ve Yeşilkent Maezarlıklarının dışında taşra ilçelerde de mezarlıklarının bakımının düzenli bir şekilde yapıldığına dikkat çeken yetkililer, “Taşra ilçelerimizde yer alan mezarlıklarımızda da çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaları kapsamında son olarak mezar ziyaretinde gelen kadın vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda onlara güvenlik personeli tahsis ediliyor. Bu şekilde de kadın vatandaşlarımız yakınlarının mezarlarını huzur içerisinde ziyaret edip dualarını okuyorlar” şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
21.08.2019

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin