“Kenti seyyar dürümcüler sardı”

“Kenti seyyar dürümcüler sardı”

Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, kent genelinde son aylarda seyyar dürümcülerin sayısında önemli artış gözlendiğini dile getirdi. Motosiklet üzerinde dürüm satan bu kişiler karşısında zabıta ekiplerinin sessiz kaldığını anlatan Gül, yetkilileri göreve davet etti.

“BU KİŞİLERE YÖNELİK NEDEN DENETİM YOK?”

Gaziantep kent merkezinde son aylarda görmeye alıştığımız motosikletli seyyar dürümcülerin sayısı iyiden iyiye arttı. Seyyar dürümcülerin sağlıksız koşullarda çalıştıklarına dikkat çeken Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi;
“Kentin hemen hemen her köşesinde artık bir seyyar dürümcü görebiliyoruz. Adamların vergisi, sigortası, oto kontrolü yok. Denetimden yoksun olan bu kişilerle ilgili olarak yetkililerin bir an önce harekete geçmesini ve gerekli önlemleri almalarını istiyoruz.”

“İŞYERİMİZİN KİRASINI ÖDEYEMEZ HALE GELDİK”

Ay sonunda kazanamadıklarından dolayı işyerlerinin kirasını bile ödeyemez duruma geldiklerini belirten Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, “Biz kiramızı ödeyemez durumdayız ama adamlar ya fırında ya motosiklet üzerinde dürüm satarak bizlerden daha fazla kazanıyorlar. Bizim kimsenin ekmek parasında gözümüz yok ama oto kontrolsüz ve vergisiz bir şekilde kişilerin kazanç sağlaması hele bu kazancı sağlıksız bir ortamda kazanmaları karşısında sessiz kalamayız. Seyyar dürümcülük yapan bazı kişileri zabıta ekipleri görmesine rağmen hiçbir şey yokmuş gibi işlerini sürdürüyorlar” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
10.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin