Kaymakam Kalaylı işçi servislerini denetledi

Kaymakam Kalaylı işçi servislerini denetledi

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, yeni normalleşme süreci nedeniyle Organize Sanayi Bölgesi’nde işçi servislerini denetleyerek alınan tedbirleri yerinde inceledi. Kaymakam Kalaylı, çalışanları ve işçi servisi sürücülerini koronavirüse karşı dikkatli olunması yönünde uyardı.

DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDECEK

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde ortaya çıkan, kısa sürede Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından bölgesel olmaktan çıkarak “pandemi” yani küresel anlamda etkisini gösteren bir salgın haline geldiğini ilan ettiği Corona Virüs (COVID-19) Salgınına karşı tedbirler alınmaya devam ediyor. Denetimler çerçevesinde Şehitkamil İlçe Kaymakamı Ömer Kalaylı, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan, işçi servislerinin yoğun olarak kullandığı organize sanayi girişindeki denetim noktasında başlatılan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri’nin ateş ölçümü ve alınan önlemleri yerinde inceledi.  

Çalışanlarla sohbet eden Şehitkamil Kaymakamı Kalaylı, araç içi sosyal mesafeye dikkat edenleri tebrik etti. Kalaylı, yemekhaneler ve çalışma alanlarında da 1 buçuk metre bırakılması gerektiğini hatırlattı. Ailelerin ve yaşlıların bu hastalıktan korunması gerektiğini ve onlara çok iş düştüğünü söyledi. İşçilere Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, içinde belediyenin üretime başladığı maskelerin yanı sıra eldiven, deterjan, sabun ve sütün bulunduğu “sağlık kitlerini” verdi.

İŞÇİ SAĞLIĞINA ÖNEM VERİLİYOR

Yapılan denetimlerde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Gaziantep bir üretim, işçi şehri. Organizede üretimimizi devam ettirmemiz gerek. Gıdanın ve hijyenin merkeziyiz. Ama işçilerin sağlığı da bir o kadar önemli. Ateş ölçerlerle ateşlerini ölçtüğümüz işçimizin değerleri yüksekse hemen sağlık ekiplerine haber ediyoruz. Birde hazırladığımız bir sağlık kiti var. Kendi ürettiğimiz maskeyi, eldiven, deterjan, sabun ve süt veriyoruz. İşçi sağlığı çok önemli. İşçimiz sağlıklı, huzurlu ve mutluysa bizde sağlıklı ve mutluyuz. Rabbim sağlıklı ve üretim dolu günleri nasip etsin diyorum.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
4.03.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin