“GAZİANTEP SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK”

“GAZİANTEP SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK”

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte sağlık alanında yaşanan fiziki yetersizliklerin Şehir Hastanesi Projesinin tamamlanmasıyla birlikte sona ereceğini anlattı. Vali Gül, projenin tamamlanmasının ardından Gaziantep’in sağlık üssü haline geleceğini belirtti.

PROJE DEVAM EDİYOR

Gaziantep Şehir Hastanesi Projesinin devam ettiğini anlatan Vali Davut Gül, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde düzenlenen bir törende konuştu. Vali Gül, “Sağlık alanında fiziki anlamda yetersizlikler var. Bu yetersizlikler Gaziantep Şehir Hastanesi Projesinin tamamlanmasının ardından sona erecek” diye konuştu.

GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ PROJESİ HAKKINDA

2018, 2019 ve 2020 derken yılan hikâyesine dönen Gaziantep Şehir Hastanesi inşaatının 2021 yılında tamamlanacağı öğrenildi. Geçtiğimiz aylarda hastane inşaatında çalışan işçilerin maaşlarının ödenmemesi gibi olumsuzluklarla gündeme gelen hastanenin hizmete açılmasıyla 1960 yılından bu yana hizmet veren Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de yıkım başlayacak. 2013 yılında dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve AK Parti Gaziantep Milletvekillerinin katılımıyla temeli atılan Gaziantep Şehir Hastanesi’nin inşaatı neredeyse 6 yıl geçmesine rağmen halen tamamlanamadı. 2018 yılında inşaatı biteceği ve hizmete başlayacağı öngörülen hastanenin tamamlanma süresi her geçen gün biraz daha uzadı.

29 MAYIS 2016’DA BİTECEKTİ AMA

Hastanenin temel atma töreninde Bakan Müezzinoğlu, hastanenin 29 Mayıs 2016 tarihinde teslim edilmesini istemişti. Firma yetkilisi ise söz konusu tarihin mümkün olabileceğini ifade etmişti. Fakat aradan 6 yıl geçmesine rağmen hastane inşaatı henüz bitirilemedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin