GAZİANTEP POLİSİ uyuşturucu tacirlerine SAVAŞ AÇTI!

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü uyuşturucuyla mücadele kapsamında 500'e yakın vatandaşa yönelik bilgilendirme semineri düzenledi.
GAZİANTEP POLİSİ uyuşturucu tacirlerine  SAVAŞ AÇTI!

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yönelik, "Uyuma Projesi" kapsamında seminer düzenledi. Yaklaşık 500 ailenin katılım sağladığı seminerlerin devam edeceği dile getirildi. Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, zehir tacirlerine yönelik mücadelenin azimli bir şekide devam edeceği dile getirildi.

POLİS ZEHİR TACİRİ "HAİNLERİN" PEŞİNDE

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü'nün son yıllarda etkin bir şekilde sürdürdüğü mücadele hız kesmiyor. Narko-Timler şehir genelinde en küçük bir ihbarı bile anında değerlendiriyor. Uyuşturcuyla mücadele kapsamında narkotik polisi vatandaşları bilgilendirmeye yönelik seminerlere hız verdi. Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şuçlarla Şube Müdürlüğü yetkililer "Uyuma Projesi" kapsamında vatandaşlara yönelik seminerler vermeye başladı. Düzenlenen son seminere 500'e yakın ailenin temsilcileri katıldı.

UYUMA PROJESİ NEDİR?

Uyuşturucu madde kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta gençlerimiz olmak üzere toplumumuz açısından büyük tehlike arz etmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır. Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tamamen yerli ve milli bir yazılımla gerçekleştirdiği, akıllı telefonlardan Google Play Store ve Apple sanal mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebilen UYUMA Uygulaması aktif hale getirildi.   

PROJENİN AMACI

UYUMA projesi, teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlandı. Bu proje ile uyuşturucu suçlarına daha seri müdahale imkânı sağlanması hedeflenmiştir. Uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise bildirim yapanın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalması, bildirim yapanın numarasının görünmesi ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmeyecek olmasıdır. Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, kişisel bilgilerini sisteme kaydettikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayacaktır. Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaş, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunacak. Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilecek. İhbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır. Suçla mücadelede vatandaşlarımız desteği ile bizlere büyük güç vermektedir.

GÜNDEM
Bülent Öner
28.11.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin