"ESNAFIN SORUNLARINA DEVA OLMAYA GELİYORUZ"

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya ve yönetim kurulu üyeleri bu sefer de Şıhcan Caddesi'nde esnafını ziyaret ederek esnafın taleplerini dinledi.
"ESNAFIN SORUNLARINA DEVA OLMAYA GELİYORUZ"

Deva Partisi Gaziantep il yönetiminin esnaf ziyaretleri devam ediyor. Esnafın genel sorunlarına kulak veren, onların sorunlarına çözüm önerileri sunan Deva Partisi'nin yeni durağı Şıhcan Caddesi oldu. Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya, ziyaretlerde esnafın sorunlarına kulak verdi.

ESNAF İÇİN ATILACAK ADIMLARI ANLATTI

İl Başkanı Ertuğrul Kaya, bölgedeki esnafa hayırlı işler temennisinde bulunarak DEVA Partisi Gaziantep Başkanlığının yaptığı çalışmalar hakkında esnafa bilgi verdi. Gaziantep için yapılması gerekenler hakkında esnafla fikir alışverişinde bulunulan görüşmelerde maske kuralına da dikkat edildi. Başkan Kaya, DEVA Partisi olarak her zaman esnafın yanında olduklarını belirterek esnafın yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını söyledi. Kaya, ”Esnafımız sadece pandemi sürecinin getirdiği kısıtlamalardan dolayı zor günler yaşamıyor. Asıl sorun hükümetin uyguladığı yanlış ekonomi politikalarında” dedi. “Esnaf ülkemiz ekonomisinin can damarlarından en önemlisidir” diyen Kaya esnafı koruyan yasaların olmamasından şikayet etti.

KAYA ZİNCİR MARKETLERDEN YAKINDI

Büyük ve zincir marketlerin kuralsız bir şekilde her noktada açılmasının küçük esnafı zor durumda bıraktığını ifade eden Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya, “küçük esnaf, mahallemizin, sokağımızın, caddemizin hem koruyucusu hem de zor günlerde en büyük dostudur. Küçük esnafı korumak mahalleyi korumaktır. Bu nedenle esnafımıza destek olacak uygulamaların bir an önce açıklanması gerekiyor. Vergi indirimi, kira ve SSK desteği gibi açıklanan destekler istenilen noktada değil” diye konuştu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
23.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin