CHP’den coşkulu Cumhuriyet kutlaması

CHP’den coşkulu Cumhuriyet kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetin kuruluşunun 97. Yıldönümünü 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen coşkulu törenle kutladı. Yüzlerce kişinin katıldığı törende Atatürk Anıtına çelenk konuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il ve ilçe yönetimleri ile partililer, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla buluştu. Katılımın yüksek olduğu törende Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, “Egemenliğin, kayıtsız ve şartsız millete ait olduğu ve büyük Atatürk’ün benim en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yılını kutluyor ve kutlamaya devam edeceğiz. Saltanatın ve insanı insana kul olarak gören anlayışın yıkıldığı bu bağımsızlık gününün yıldönümünde, Cumhuriyet kazanımlarını ilelebet korumaya çalışmanın birinci vazifemiz olduğunu biliyor ve bu inançla Cumhuriyetimizin devrimci ve aydınlanmacı ruhunu geleceğe taşımak için canla başla mücadele ediyoruz” dedi.

Sucu açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Ancak bugün gelinen noktada geçmişe özlem duyarak Cumhuriyet’in tüm kazanımlarını tahrip edenler, egemenliği bir tek kişide toplayarak ülkenin kaderini bir kişinin kontrolüne bıraktılar. Bu yolun sonu zifiri karanlıktır, adaletsizliktir, hukuksuzluktur, fakirliktir, zulümdür. Bugün yaşadığımız ekonomik krizin ve toplumsal ayrışmanın en büyük sebebi de budur.  Cumhuriyetimizi ve milletimizi bu karanlıktan kurtarmak için; kendi iktidarından başka hiçbir şeyi düşünmeyen yöneticilere “dur” demek zorundayız. Milletin egemenliğini bir dikta egemenliğine dönüştürmek isteyenler amaçlarına ulaşamayacaktır. Toplumsal birliğimizi ve bütünlüğümüzü yeniden hâkim kılarak, halkımızın mutluluğu ve refahı için laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak bugün bu topraklarda yaşayan her yurttaşımızın en büyük görevidir. Atamızın Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz. Sözüyle bizlere verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmek tarihi bir sorumluluk olarak önümüzde durmaktadır. İşte bizler de bu inanç ve kararlılıkla; Cumhuriyetimizin İlanının 97. Yılında başta eşsiz bir mücadelenin zaferle sonuçlanmasını sağlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz. Onlara bir kez daha söz veriyor, her zaman olduğu gibi bugün de tek yürek haykırıyoruz “Yaşasın Cumhuriyet!”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
29.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin