CHP GAZİANTEP ŞOKTA!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Gaziantep il ve ilçe başkanlarını görevlerinden almıştı. İl ve ilçe başkan ve yönetimlerini yeniden atayan parti genel merkezi hakkında dava açıldı.
CHP GAZİANTEP ŞOKTA!

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl ve ilçe başkanlıklarında  olağanüstü kongre süreci başladı.  Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, CHP Gaziantep il ve ilçe başkanlıklarında olağanüstü kongre yapılması yönünde yapılan başvuruyu kabul etti. Yapılan başvuruyu kabul eden mahkeme heyeti CHP Genel Merkezinden savunma isteyecek. Diğer yandan ilk duruşmaya CHP Genel Merkez avukatlarının katılmadığı öğrenildi. Yaşanan bu olağanüstü durum karşısında parti genel merkezinin harekete geçtiği öğrenildi.

OY BİRLİĞİYLE GÖREVDEN ALINAN YÖNETİMLERİN
ÖNEMLİ BÖLÜMÜ HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTI

CHP Genel Merkezi’nde bugün gerçekleştirilen merkez yönetim kurulu toplantısında, Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 9 ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri partinin ilkelerine, amaçlarına ve çalışma kurallarına aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle oy birliği ile görevden aldı. Değişik iddialarla görevlerinden alınan il ve ilçe yönetimleri uzun süre sürece tepki gösterdi. CHP Genel Merkeziyle görüşen partili yöneticiler görüşmeden bir sonuç elde edemeyince soluğu yargıda aldı.

CHP GAZİANTEP TEŞKİLATLARINDAN NELER OLMUŞTU?

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 9 ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Genel Merkez tarafından görevden alınmıştı. 2020 yılının Kasım ayında yaşanan bu olayın ardından uzun süre il ve ilçe başkanlıkları boş kaldı. CHP Genel Merkezi daha sonra Gaziantep İl Başkanlığına Neşet Uçar'ı atadı. Bu atamanın ardından İl Başkanı Uçar ilçe yönetimlerini belirledi. Partili muhalifler yaşanan bu süreçte geçici atanan yönetimlerin olağanüstü kongre kararı almasını istemiş ve bu doğrultuda mahkemeye başvurmuştu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
29.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin