USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Güncel

Yılmazkaya’dan sert eleştiri

Yılmazkaya’dan sert eleştiri
05-03-2020 07:19
Gaziantep

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, TÜİK’in açıkladığı düşük enflasyon rakamlarını sert bir dille eleştirdi.

Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyan Yılmazkaya, “Madem TÜİK saraydan ve damattan aldığı emirler doğrultusunda toplumun ve bu ülkenin gerçeklerinden uzak rakamlar yayınlıyor. O zaman TÜİK’i kapatalım gitsin!” dedi.

AKP Hükümetini de eleştiren Yılmazkaya, “Saraydakiler elektrik, doğalgaz, su, personel maaşı ve gıda başta olmak üzere hiçbir şeyin parasını kendi cebinden ödemediği için doğal olarak yokluk nedir bilmiyorlar. Türkiye’nin ne kadar pahalı bir ülke olduğunun farkında değiller. Adeta bulutlar üzerinde yaşıyorlar” ifadesini kullandı.

Sarayın Günlük Maliyeti 5 Milyon Lira

“Boşu boşuna bu milletin parasını halkı yanıltan bir kuruma harcamayalım”  diyen Yılmazkaya, TÜİK’le ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada;
“Türkiye Cumhuriyetine günlük maliyeti 5 milyon lira olan Sarayımız ilaç, elektrik, doğalgaz, personel, gıda dahil hiçbir şeyin parasını kendi cebinden ödemediği için doğal olarak yokluk nedir bilmiyor. Türkiye’nin ne kadar pahalı bir ülke olduğunun farkında değil. Adeta bulutlar üzerinde yaşıyorlar.

Sadece Şubat ayında ilaca yapılan zam yüzde 12!

Elektriğe, doğalgaza, gıdaya zam üstüne zam yapılmış! Halk bitmiş, artık bu zamlara dayanamıyor.”

TÜİK Saraydan ve Damattan Emir Alıyor

Yılmazkaya, “Her şey bu kadar pahalı olmuşken, TÜİK’in çıkıp enflasyonu pırlantaya, jant kapağına, bulaşık bezine göre değerlendirip, enflasyonu %0.35 olarak açıklaması tam bir kandırmacadır. Sanki vatandaş her gün pırlanta, jant kapağı, bulaşık bezi alıyormuş gibi toplumla dalga geçmesi tam bir aymazlıktır.
Madem TÜİK saraydan ve damattan aldığı emirler doğrultusunda toplumun ve bu ülkenin gerçeklerinden uzak rakamlar yayınlıyor.

O zaman TÜİK’i kapatalım gitsin!

Boşu boşuna bu milletin parasını kendi halkı yanıltan bir kuruma harcamayalım” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
06.02.23
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler