USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

TÜKD'de Ece Tepe Dönemi

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Gaziantep Şube Başkanlığına Ece Tepe seçildi. 

TÜKD'de Ece Tepe Dönemi
25-04-2024 15:27

Türkiye'nin en eski, en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şubesi'nde bayrak değişimi yaşandı. İki yıldan bu yana TÜKD Gaziantep Şube Başkanı olarak görev yapan Müge Tezel görevini Ece Tepe ye devretti. 

YÖNETİM KURULUNDA KİMLER YER ALDI?

1989 yılında kurulan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şubesi'nin olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. Genel kurulda yapılan seçimlerde Ece Tepe derneğin yeni başkanı oldu. Ece Tepe başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Ece Fazlı Tepe, Elif Melis Günal,Nadide Karabay, Duygu Müftüoğlu Gökduman,İpek Koçer , Seda Özyaşar, Işıl Turgay Canbolat

Müge Tezel' e TEŞEKKÜR 

TÜKD Gaziantep Şube Başkanı Ece Tepe genel kurul sonrası yaptığı konuşmada, önceki dönem başkanı Müge Tezel  ve Yönetim Kurulu üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Başkan Tepe önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi: "TüKD, 1949 yılında Üniversite mezunu önce kadınlar tarafından kurulmuştur.
TÜKD, ulusal veya uluslar arası çalışmalarda GWI’ın  ( Graduate Women International- Uluslar Arası  Üniversite Mezunu Kadınlar ) tek yetkili organıdır.

Amacımız,
Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen üniversite mezunu ve yaşamın her alanında yüksek ahlak ilkelerine bağlı, insan haklarını eşit bireyler olarak kullanabilen kadınların, toplumda, çağdaş yaşam ve laik düzen etrafında bütünleşmelerini sağlamak için çaba göstereceğiz. İnsanlar arasında, dostluk, ortak çalışma ve yardımlaşma ile kadını her alanda güçlü ve eşit konumda kılarak, ülke kalkınmasına katkıda bulunmak olup , bizlerde yönetim kurulum ve dernek üyelerimizle birlikte çağdaş 
Türk kadınını en iyi şekilde temsil etmek için bu amaç uğrunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Çünkü,kadın anne ,kadın eş, kadın iş arkadaşı …
"KADIN MUTLUYSA TOPLUMDA MUTLUDUR.’’

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?