TAHMAZOĞLU’NDAN CEVAP BEKLİYORUZ; “HANİ KAÇAK DEĞİLDİ?”

Şahinbey Belediyesi’nin 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde Deniz Mahallesi’nde yapımına izin verdiği iki öğrenci yurdunun “kaçak yapı” olduğu konusunda haber yapan Hakimiyet Gazetesi yalanlanmıştı.
TAHMAZOĞLU’NDAN CEVAP BEKLİYORUZ; “HANİ KAÇAK DEĞİLDİ?”

Şahinbey Belediyesi Deniz Mahallesi’nde devasa 2 öğrenci yurdu inşaatına izin vermişti. 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde inşaatı tamamlanan ve bölücü terör örgütü yandaşları tarafından yaptırıldığı gerekçesiyle el konulan öğrenci yurtlarının kaçak yapı olduğu ortaya çıktı. İnşaatların devam ettiği süreçte Hakimiyet Gazetesi yurtların “kaçak” inşa edildiğini dile getirmişti. Haberi yalanlayan Şahinbey Belediyesi yönetimi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın imar barışından faydalanarak iskanını alan bina hakkında nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

İŞ-KUR İL MÜDÜRLÜĞÜ “İMAR BARIŞINDAN” FAYDALANDI

Terör örgütü FETÖ yandaşları tarafından Deniz Mahallesi’nde inşa edilen 2 öğrenci yurdu devasa görüntüsüyle dikkat çekti. Yapıların kaçak olduğu iddiaları karşısında o dönem Şahinbey Belediyesi sert tepki göstermiş ve yapılan haberleri yalanlamıştı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından el konulan bu iki yurt uzun süre boş kaldı. Daha sonra yurtlardan birisi TÜGVA’ya diğeri ise İş-Kur Gaziantep İl Müdürlüğüne tahsis edildi. Yurt binasına geçiş yapmak isteyen İş-Kur yönetimi iddiaya göre resmi işlemlerde zorlanınca yurdun iskansız olduğu ortaya çıktı. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığının “İmar Affı” uygulamasına başvuran müdürlük aftan faydalanarak binanın iskanını almış oldu.

KAÇAK YAPIYA İZİN FETÖ CEMAATİ OLDUĞU İÇİN Mİ VERİLDİ?

Şahinbey Belediyesi’nin tüm itirazlara rağmen Deniz Mahallesi’nde inşaatına izin verdiği yurtlara benzer ilçe genelinde başka yurt veya benzeri bina var mı bilinmiyor. Belediye yönetiminin o dönem tüm itirazlara rağmen gelişi güzel inşaat iznini verdiği yurtlar, Deniz Mahallesi sakinleri tarafından da tepki görmüştü. 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce yapımına izin verilen yurtlar muhalefetin uzun süre tepkisine neden olmuş ve yurtların kaçak olduğuna dair haberler Hakimiyet Gazetesi’nde yer almıştı. Gazete haberini yalanlayan Şahinbey Belediyesi “yalanladığı haberle” ilgili olarak bugün nasıl bir açıklama yapacak merak ediliyor. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılan araştırmaların ardından İş-Kur Gaziantep İl Müdürlüğünün imar affından faydalandığı ve kaçak yapının iskanlı hale getirildiği ortaya çıktı.
BÜLENT ÖNER

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
17.06.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin