USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Özel Haber

KATODER’den Birinci Yılında Görkemli Gala

Uluslararası Kalkınma Toplum ve Düşünce Derneği (KATODER), birinci yıldönümünü Onat Kutlar Salonu'nda düzenlenen gala ile kutladı. Programın açılış konuşmasını KATODER Başkanı Sabiha Doğan yaptı.

KATODER’den Birinci Yılında Görkemli Gala
12-06-2024 21:44

Gala programında misafirlere müzik dinletisi sunularak keyifli saatler yaşatıldı. Programa, Gaziantep Valisi Kemal Ceber, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Feray Yılmaz gibi önemli isimler de katılarak KATODER’in çalışmalarını takdir eden konuşmalar yaptı.

  Programın açılış konuşmasını KATODER Başkanı Sabiha Doğan yaptı. Doğan, birinci yıldönümlerine katılan misafirlere teşekkür ederek, derneğin bir yıl içinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti.

KATODER Başkanı Sabiha Doğan, konuşmasında derneğin kuruluşundan bu yana geçen bir yıllık sürede elde edilen başarılara ve yapılan çalışmalara değindi. Doğan, “Bir yıl önce çıktığımız bu yolda, topluma fayda sağlama amacıyla pek çok projeye imza attık. İnsan, çevre ve doğaya duyarlılıkla yaklaştık ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sağlamak için çalıştık. Bu süreçte bizi destekleyen tüm üyelerimize ve gönüllülerimize teşekkür ederim” dedi. Ayrıca, KATODER’in gelecek hedeflerinden ve planlanan projelerden de bahsederek derneğin vizyonunu paylaştı.

Yerel Yöneticilerin Takdir Dolu Konuşmaları

Gala etkinliğinde Gaziantep Valisi Kemal Ceber, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Feray Yılmaz da konuşmalar yaptı. Vali Kemal Ceber, KATODER’in toplumun her kesimine hitap eden çalışmalarını takdir ettiğini belirterek, “KATODER, kısa sürede büyük işler başardı. Sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak daha güçlü ve etkili projelere imza atabiliriz” dedi.

Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar ise, KATODER’in toplumsal duyarlılık ve fayda anlayışını övdü. Uçar, “KATODER’in çalışmaları, toplumsal bilinç ve duyarlılığı artırmaya yönelik önemli adımlar içeriyor. Bu tür sivil toplum kuruluşları, toplumumuzun gelişimi için büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Feray Yılmaz da konuşmasında, KATODER’in topluma yönelik projelerinin önemine değindi. Yılmaz, “KATODER’in yapmış olduğu çalışmalar, Gaziantep ve çevresinde toplumsal gelişimi destekleyen nitelikte. Bizler de yerel yönetimler olarak bu tür projelere her zaman destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

KATODER Nedir?

Uluslararası Kalkınma Toplum ve Düşünce Derneği (KATODER), üç ana eksen üzerine kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Kalkınma ekseni, sürdürülebilir ekonomik projeler geliştirmeyi amaçlar. Bu projeler, yerel ekonominin güçlendirilmesine ve iş olanaklarının artırılmasına katkı sağlamayı hedefler. Toplum ekseni, insan, çevre ve doğaya ilişkin çalışmalar yapar. Bu kapsamda, eğitim, sağlık, çevre koruma gibi alanlarda çeşitli projeler yürütülmektedir. Düşünce ekseni ise düşünsel ve akademik odaklı projeler ve etkinlikleri kapsar. Bu eksende, toplumsal konulara yönelik konferanslar, seminerler ve çalıştaylar düzenlenmektedir.

Bir Yıllık Başarı Öyküsü

KATODER, kuruluşundan bu yana geçen bir yıl içinde pek çok önemli projeye imza attı. Ekonomik kalkınmayı destekleyen projelerden toplumsal duyarlılığı artıran etkinliklere kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösterdi. Özellikle eğitim ve çevre konularında yapılan çalışmalar, toplumda büyük yankı uyandırdı.

Eğitim alanında gerçekleştirilen projelerle birçok öğrenciye burs imkanı sağlanırken, çevre koruma alanında yapılan etkinliklerle doğa bilinci artırıldı. Ayrıca, kadınların ekonomik hayata katılımını destekleyen projelerle de yerel ekonomiye katkı sağlandı.

KATODER, birinci yılını geride bırakırken, geleceğe yönelik planlarını ve hedeflerini de şekillendirmiş durumda. Dernek, sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal fayda anlayışı ile yoluna devam etmeyi hedefliyor. KATODER’in ikinci yılına girerken gerçekleştireceği projeler ve etkinlikler şimdiden merakla bekleniyor.

KATODER’in birinci yıldönümü galası, derneğin bir yıl içinde yaptığı başarılı çalışmaların ve toplumsal katkılarının kutlandığı bir etkinlik oldu. Yerel yöneticilerin ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşen bu gala, KATODER’in toplumda yarattığı olumlu etkinin bir göstergesi niteliğindeydi. Dernek, gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla çalışarak topluma fayda sağlamaya devam edecektir.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
OTİZMİN SINIRLARINI AŞIYORUZ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray38102+66
2Fenerbahçe3899+68
3Trabzonspor3867+19
4Başakşehir FK3861+14
5Kasımpaşa3856-3
6Beşiktaş3856+5
7Sivasspor3854-7
8Alanyaspor3852+3
9Çaykur Rizespor3850-10
10Antalyaspor3849-5
11Gaziantep FK3844-7
12Adana Demirspor3844-7
13Samsunspor3843-10
14Kayserispor3842-13
15Hatayspor3841-7
16Konyaspor3841-13
17MKE Ankaragücü3840-6
18Fatih Karagümrük3840-3
19Pendikspor3837-31
20İstanbulspor3816-53
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler