Eğitim camiası bu karardan memnun

Yapı Kredi Bankasının 32 bin öğretmen ve memura verdiği 15 bin 500 TL promosyon ücretini Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘beklentileri karşılamadı’ diyerek tek taraflı feshetti.
Eğitim camiası bu karardan memnun

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube BaşkaYapı Kredi Bankasının 32 bin öğretmen ve memura verdiği 15 bin 500 TL promosyon ücretini Milli Eğitim Müdürlüğü ‘beklentileri karşılamadı’ diyerek tek taraflı feshetti.nı Ahmet Gök  kentte görev yapan 32 bin öğretmen ve memurun promosyon ücretinin en yüksekten alabilmeleri için yoğun çaba harcarken, Gaziantep’te görev yapan 32 bin öğretmen ve memurun promosyon ücreti ihalesine 3 banka katıldı. Yapı Kredi, İş Bankası ve Halk Bankası’nın katıldığı ihalede 15 bin 500 TL ile Yapı Kredi Bankası kazanırken, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü beklentilerin altında olduğunu söyleyerek ihaleyi tek taraflı feshetti.
32 bin öğretmen ve memurun promosyon ücretinin ihalesi 4 Ekim Salı günü yeniden yapılacak.
GÖK'TEN AÇIKLAMA
Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök Promosyon la ilgili şu açıklamayı yaptı;
"Yoğun mücadelemiz sonucunda iptal edilen, banka maaş promosyonunun yeni ihalesinde en yüksek teklif 15.500 TL olmuş, bu teklif İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, yetkili sendika Eğitim-Bir-Sen ve diğer eğitim sendikaları tarafından eğitim çalışanlarının beklentilerini karşılamaktan çok uzak olduğu için kabul edilmemiştir. 04.10.2022 Salı Saat:14.00'da tüm bankaların yeniden davet edileceği yeni bir ihale yapılacaktır."

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
27.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin