DEVLET OKULUNDAN ÖNEMLİ PROJELER

Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hizmete girecek olan yemekhanede, gelecek eğitim öğretim yılından geçerli olmak üzere taşımalı eğitimden faydalanan 3 bine yakın öğrenci faydalanacak.
DEVLET OKULUNDAN ÖNEMLİ PROJELER

Turizm sektörüne kalifiye personel yetiştirilmesinde öncü olan Gaziantep Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde önemli projelere imza atılıyor. Gaziantep Milli Eğitim İl Müdürü Yasin Tepe, hayata geçen ve geçecek olan projeleri yerinde inceledi. Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Şengül, okul bünyesinde gelecek eğitim ve öğretim yılında hizmete girecek olan yemekhane projesi hakkında bilgi verdi. Taşımalı eğitimden faydalanan 3 bine yakın öğrencinin faydalanacağı yemekhanenin kent adına oldukça önemli bir proje olduğuna vurgu yapıldı.

“GAZİANTEP ADINA ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATIYOR”

Açıldığı günden bu yana turizm iş kolunda sadece Gaziantep’te değil birçok turizm kentinden de stajyer öğrenci konusunda talepte bulunulan Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim ve öğretimin yanında sosyal projeleriyle de dikkat çekiyor. Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan Gaziantep Milli Eğitim İl Müdürü Yasin Tepe, “Okulumuzun bünyesinde kurulan yeni yemekhane sayesinde taşımalı eğitimden faydalanan 3 bin öğrencimiz gelecek yıldan itibaren yemeklerini buradan karşılayacaklar. Oldukça önemli bulduğumuz bu projeden kaynaklı olarak okul yönetimimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Diğer yandan turizm alanında kalifiye personel yetiştirilmesinde ilk adım olan bu okulumuz sadece kentimizde değil turizm alanında etkin olan diğer illerimizde de büyük talep görüyor” diye konuştu.

“HİZMETTE YILDIZLI OTELLERLE YARIŞIYORLAR”

Kampus alanında okul, atölyeler ve uygulama otelleri ile doğa harikası bir manzara içinde yer alan Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi otelcilik hizmetinde de yıldızlı otellerle yarışıyor. Geleceğe güvenle bakan öğrenciler yetiştirdiklerini belirten Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Şengül, “Okulumuz istihdam garantili bir okuldur” dedi. Kamu yatırımı bir eğitim yuvası olan okuldan mezun olan öğrenciler isterlerse iş isterlerse eğitimlerini üniversitede devam ettirebiliyorlar. “Okulumuzun 16 dersliği, 6 atölyesi ve 160 öğrenci kapasiteli pansiyonumuz mevcut. Yine okulumuza ait bir uygulama oteli bulunmaktadır. Uygulama otelimizde 30 oda mevcut olup 4’ü süit oda 26’sı ise normal odadır. Yaklaşık olarak aynı anda otelimizde 90 kişiye hizmet verebiliyoruz” şeklinde konuşan Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Şengül konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Şu anda Gaziantep’te turizm otelcilik meslek lisesi olarak alanımızda tekiz.  Amacımız turizme ahlaklı, disiplinli, işini bilen, vatanına milletine bağlı, yaptığı mesleğin inceliklerini bilen mesleğine aşık bireyler yetiştirmektir. İyi bir ekimiz var. Öğretmenlerimiz alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşuyor. 10-11’nci sınıf öğrencilerimiz staj amaçlı olarak yaz aylarında özellikle Antalya Kemer ya da merkezdeki büyük otellerde çalışıyorlar. Öğrencilerimizin tümü en az bin 200 lira civarında maaş alıyorlar. 10-11 ve 12’nci sınıf öğrencilerimiz yıl boyunca da sigortalıdır. Okulumuzda Yiyecek İçecek Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanı olmak üzere iki alan bulunmaktadır. Öğrencilerimiz yine döner sermaye kapsamında otelimizde çalışıyorlar ve bu kapsamda öğrencilerimize ödeme de yapıyoruz. Usta öğreticilerimiz mevcut. Pansiyonumuzdaki öğrencilerimize yemeği biz kendimiz çıkartıyoruz dışarıdan yemek almıyor öğrencilerimiz. Yoğunlaştırılmış eğitim uyguluyoruz. Çünkü Mayıs ayından itibaren öğrencilerimiz staj için Akdeniz bölgesindeki 5 yıldızlı otellere gidiyorlar bu nedenle 15 Nisan tarihinde biz eğitimi tamamlıyoruz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
20.04.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin