CHP’Lİ BAŞKANLAR GAZİANTEP’TE

Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının tamamı Gaziantep’te düzenlenen ve 3 gün sürecek olan “Belediye Başkanları Çalıştayı” için kente geldi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti MYK üyelerinin katılacağı çalıştay başladı.
CHP’Lİ BAŞKANLAR GAZİANTEP’TE

CHP’li belediye başkanları kentte ilk olarak esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdi.

Gaziantep’te son yıllarda istediği seçim sonuçlarını elde edemeyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi kentte önemli bir çalıştaya imza attı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 190 partili belediye başkanının yanı sıra, MYK üyeleri ile birlikte Gaziantep’e geldi. Gaziantep’e gelir gelmez esnaf ve vatandaş ziyaretlerine yoğunluk veren CHP’li belediye başkanları Gazianteplilerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılandı. Cumartesi günü başlayacak olan çalıştayın sonuç bildirgesi Pazar günü CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun düzenleyeceği basın toplantısında kamuoyuna açıklanacak.

 

 

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
MİSAFİRPERVERLİĞİNİ GÖSTERDİ

Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Gaziantep’e gelmeye başlayan Cumhuriyet Halk Partili 190 belediye başkanı kentte esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdi. CHP’li üst düzey heyet Gaziantep Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. CHP’li bazı belediye başkanları gruplar halinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti. Kente gelen belediye başkanlarının eşlerine yine Büyükşehir Belediyesi kent genelinde geziler tertipledi.  Gün boyu onlarca belediye başkanının ziyaret ettiği Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ziyarete gelen belediye başkanlarına çeşitli hediyeler takdim etti.

GAZİANTEP’TE İLK BASIN TOPLANTISINI SEYİT TORUN DÜZENLEDİ

Gaziantep’te kampa giren Cumhuriyet Halk Partililer adına ilk basın toplantısını Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun düzenledi. Torun, ülke gündemine ilişkin gerçekleştirdiği basın toplantısında çalıştaya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Belediye Başkanları Çalıştayı hakkında, "2019 yerel seçimlerinin üzerinden geçen 2 yılı detaylı olarak masaya yatıracağız ve önümüzdeki 3 yılın yol haritasını da büyük ölçüde belirleyeceğiz" şeklinde konuştu. Torun, kentte bir otelde bugün başlayan çalıştay öncesi yaptığı basın toplantısında, etkinliğe 190 il ve ilçe belediye başkanının katıldığını söyledi. CHP'li belediye başkanlarının 2 yılda neler yaptıklarının masaya yatırılacağı toplantının 3 gün süreceğini anlatan Torun, HDP İzmir İl Başkanlığına yönelik düzenlenen saldırıyı lanetleyerek, saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz'a Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diledi. Toplantının ardından belediye başkanlarının sahaya çıkıp vatandaşlarla sohbet edeceğini aktaran Torun, şöyle konuştu: Bu çalıştayımızda, 2019 yerel seçimlerinin üzerinden geçen 2 yılı detaylı olarak masaya yatıracağız ve önümüzdeki 3 yılın yol haritasını da büyük ölçüde belirleyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak temel amacımız, belediyelerimizin başarılı hizmetlerini artırmak ve bir vatandaşımızın daha derdine derman olmaktır. Son yerel seçimlerde büyük başarı elde ettiklerini ifade eden Torun, şunları kaydetti: Milletimiz son seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisine tarihi bir sorumluluk yükledi. Gururla söylüyorum ki bizim belediye başkanlarımız 2 yılda verdikleri hizmetlerle milletimizin bu güvenini boşa çıkarmadı. Bizim belediyelerimiz, halkı kandıran hayali projelerin peşinden koşmadı, vatandaşın öncelikli sorunlarını teker teker çözdü, çözmeye de devam ediyor. CHP'li belediyelerin pandemi döneminde milletin derdine derman olmak için tüm imkanlarını seferber ettiğini dile getiren Torun, bu süreçte 4 milyon 550 bin haneye ayni, 1 milyon 465 bin haneye de nakdi yardım yaptıklarını sözlerine ekledi.

EKREM İMAMOĞLU’NUN ZİYARETLERİ İZDİHAMA NEDEN OLDU

Gaziantep’te 9 ayrı noktada esnaf ve vatandaşlarla buluşan Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları coşkuyla karşılandılar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şehir merkezinde düzenledikleri gezi ve ziyaretlerde büyük ilgi gördüler. CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, izdiham nedeniyle gezisini yarıda bırakmak zorunda kaldı.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
18.06.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin