Büyükşehir "EV"lendiriyor!

Büyükşehir "EV"lendiriyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kuzeyşehir’de 10 bin 400, Güneyşehir 2 bin 850 ve Kızılhisar bölgesinde 750 adet konutun olmak üzere 14 Bin Konut Projesi inşa edileceğini duyurmuştu. Şahin’in açıklamalarının ardından Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Gazi Konut A.Ş.ye 14 bin konut için ön talepler alınmaya başlandı. Başvuru noktasında yoğunluk dikkat çekiyor.

İLK ETAPTA 800 KONUT YAPILACAK

İlk etapta Güneyşehir ve Kuzeyşehir’de yapılacak olan 800 konut için alınmaya başlanan ön talepler, 1 Kasım tarihinde sona erecek. 15 Eylül’de başlayan ön talep başvurularında Gazi Konut A.Ş. için oluşturulan büronun önünde yoğun kalabalık oluştu. Başvurular Gazi Konut’un resmi internet sitesi olan “www.gazikonut.com” adresinden ve satış ofisinden yapılabilecek. 300 bin TL’den başlayan fiyatlarla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Gazi Konut tarafından Güneyşehir’de 500, Kuzeyşehir’de 300 olmak üzere toplamda 800 konutun yapılacağı ilk etap için kuralar ön talep tarihinden 3 ay sonra gerçekleşecek.

ŞARTLARI UYAN VATANDAŞLAR BAŞVURU YAPACAK

Vatandaşların uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olmasını amaçlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, projede, kuralı satış yöntemi ile satış yapacak. Ön talep başvuru tarihleri tamamlandıktan sonra 2+1 ve 3+1 konutlar için kura ve sözleşme tarihleri Gazi Konut A.Ş. tarafından ilan yoluyla duyurulacak. Başvuru bedelinin bin lira olarak belirlendiği projede ödeme planında yüzde 10 ve yüzde 20 peşinat ödemesi sağlanırken kalan tutar peşin ödenebilecek veya anlaşmalı banka kredisi ile 120 aya varan taksit seçeneği imkânı sunulacak. Başvuru sahiplerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 20 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak, eşi vefat etmiş çocuklu kadınlarda ise yaş kriteri aranmayacak. Başvuruda hane halkı adına sadece bir başvuru yapabilecek. Kendileri veya eşleri üzerine Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının veya dükkanının bulunmaması şartları aranacak. Başvuru bedelleri Halk Bankası A.Ş. Gaziantep Şubesi TR63 0001 2009 3660 0045 0000 02 iban numarasına yatırılacak. Başvuru bedeli yatırılırken banka dekont açıklama kısmına başvuruyu yapan kişinin T.C. nosu, adı ve soyadı yazılması isteniyor.

MALİYETİN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ BÜYÜKŞEHİR'DEN

Kuzeyşehir’de 10 bin 400, Güneyşehir 2 bin 850 ve Kızılhisar bölgesinde 750 adet konutun yapılacağı “14 Bin Konut Projesi” ile şehir genelinde çalışan işçi, memur ya da emekli vatandaşlar uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olması hedefleniyor. Yapılacak konutlarda kira ve satış fiyatlarının aşağı çekilmesini sağlamak için de arsa maliyetlerini Büyükşehir Belediyesi üstlenecek.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
20.09.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin