Avukat Sermet Atay “Beyaz Antepliler burada”

Avukat Sermet Atay “Beyaz Antepliler burada”

Geçtiğimiz hafta sonu olaylı bir şekilde ertelenen Gaziantepspor olağanüstü kongresinde divan başkanı olarak görev yapan Avukat Sermet Atay, kongre tutanaklarını İl Dernekler Müdürlüğüne teslim etti. Atay ayrıca kongreye ilişkin olarak Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile görüştü. Görüşmenin ardından Atay, önemli iddialarla ilgili olarak gazetecilere konuştu. Atay, “Buyurun beyaz Antepliler burada” dedi.

VALİ ALİ YERLİKAYA’YA KONGREYİ ANLATTI

Olağanüstü kongrenin divan başkanlığı görevini yaparken tehditlere maruz kalan Sermet Atay, yaşanan olayları Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’ya hem sözlü hem de yazılı olarak anlattı. Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Atay, Gaziantepspor’un üye listesini göstererek, “Bakın burada dikkat çeken bir durum var. Üyelerin önemli bölümü Suruçlu. Bizler Gaziantepspor’u sahipsiz bırakmayacağız. Bakın beyaz Antepliler işte burada. Buradan sesleniyorum. Suruç-Kızılspor ifadesini kabul etmeyeceğiz. Kongrede tehdit savuran bu kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyusunda bulundum. Ayrıca kayyum atanmasına yönelik olarak da yargıya başvurumuzu yaptık” diye konuştu.

CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Pazar günü yapılan olağanüstü kongrenin ardından sular bir an olsun durulmuyor. Eski Başkan İbrahim Kızıl, Eski Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl ve Eski As Başkan Mehmet Kızıl, tarafından ölümle tehdit edilen Divan Başkanı Sermet Atay savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Atay savcılığa verdiği dilekçede “Kızıl kardeşler ve yanındakiler kongrenin yapılmamasını istediklerini, yapılması durumunda ise; "Dışarıda 500 silahlı adamımız var, burayı kan gölüne çeviririz, buradan çıkamazsınız, kafanıza sıkarız" şeklinde tarafımıza tehditle bulunan ve kongreyi engelleyen şahıslar hakkında davacı ve şikayetçiyim” ifadelerine yer verdi.

İşte Sermet Atay’ın savcılığa başvuru dilekçesi; “GAZİANTEP CUMHURIYET BAŞSAVCILIĞI'NA

“06/08/2017 tarihinde Gaziantep Kalyon Arena Stadyumu'nda yapılan Gaziantepspor Kulübü Derneği Olağanüstü Kongresi'nde Divan Başkanı seçildim ve kanunun vermiş olduğu yetkiye dayanarak kongrede divan başkanlığı görevime başladım. Kongre gereği sunulan gündem takip edilerek, 5.madde; yani ibra maddesine geldiğinde, ibra oylamasından sonra üyelerden birinin yapılan ibra oylamasıyla ilgili dilekçe vermek istemesi üzerine Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ve Yönetim Kurulu üyesi Hayri Ünal isimli şahısların itirazlarını fiili saldırıya geçirmeleri ve divan kurulunun üstüne yürümeleri nedeniyle bir anda salonda bulunan başkan adaylarının, taraftarların birbirlerinin üzerine saldırması ve divan başkanı olarak benim üzerime saldırmalan vukuu buldu. Divan Başkanı olarak görev yaptığım sırada Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl kardeşleri ve Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Kızıl, Mehmet Kızıl ve İsmet Öztekin isimli şahıslar ile divan kurulu üyesi Tahir Tığrak isimli şahsın oğlu olduğunu öğrendiğim şahıs ile ismini bilmediğim ancak görsem tanıyabileceğini bazı şahıslar üzerimize saldırarak, kongrenin yapılmamasını istediklerini, yapılması durumunda ise; "Dışarıda 500 silahlı adamımız var, burayı kan gölün çeviririz, buradan çıkamazsınız, kafanıza sıkarız" şeklinde tarafımıza tehditle bulunan ve kongreyi engelleyen şahıslar hakkında davacı ve şikayetçiyim. Basından elde ettiğimiz görüntüleri fotoğraflan ayrıca sunacağız. Ayrıca olayları gören Murat Atay, Mustafa Kıratlı, Burhan Solak, Ali Kördeve, Bülent Mamatoğlu ve daha sonra ismini sunacağımız tanıkların dinlenilmesini ve kongrenin yapılmasını engelleyen Divan Başkanı olarak kamu görevi yaptığım sırada şahsıma küfür eden, fiili saldırıda bulunan ve ölümle tehdit eden yukarıda ismini belirttiğim ve tespit edilecek kişiler hakkında yasal işlem başlatılmasını ve cezalandırılmalarım saygılarımla arz ve talep ederim.”

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
8.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin