Vali Gül, "Sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı"

Karkamış ilçesine yönelik sınır ötesinden yapılan terör saldırısının ardından güvenlik güçleri anında misliyle karşılık verdi.
Vali Gül, "Sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı"

Fakat saldırının gerçekleştirildiği günün akşamında bir camiden yapılan anons halkı ğaniğe sevk etti. Karkamış ilçesinde bulunan bir camiden “Birazdan Kahraman Türk ordusu, PKK’na operasyon düzenleyecektir. Kimse korkmasın herkes evinde kalsın. Dikkatli ve tedbirli olsun sevgili vatandaşlarımız.” şeklinde yapılan şaşkınlık yarattı.

SINIR BÖLGESİNDE ASKERİ HAREKTLİLİK RUTİN

Karkamış Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Rutin uygulamaların dışında bir hareketin olmadığı ifade edilen Karkamış’ta, PKK’na operasyon yapılacak korkmayın diye yapılan anonsun maksadı aşan bir uygulama olduğu kaydedildi. Diğer yandan ise Gaziantep Valisi Davut Gül’de sosyal medya hesabından şu açıklamayı yap, "Karkamışta camilerde yapılan anonslar maksadını aşmış olup sokağa çıkma yasağı vb.bir durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir. Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır."

GÜNDEM
Bülent Öner
17.08.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin