Uydu dönemi bitiyor

Uydu dönemi bitiyor

Gaziantep Elektronikçiler Odası Başkanı Mehmet Kaplan, televizyonlarda uydu döneminin yavaş yavaş sona erdiğini dile getirdi. Tüketicilerin artık dijital platformlara üye olduklarına dikkat çeken Kaplan, bu nedenle para kazanamaz duruma geldiklerine dikkat çekti.

Dünyanın dijital çağa ayak uydurduğu bir döneme girdiğini anlatan Gaziantep Elektronikçiler Odası Başkanı Mehmet Kaplan, son dönemde ortaya konan yasal düzenlemelerle birlikte balkonlarda uydu anteni takmanın yasaklandığını anlattı. Kaplan, bir eve uydu montajının ortalama 200-300 lira olduğunu anlatarak, “Bu rakam dijital platformlarda aylık ve yıla vurduğunuzda daha fazla rakamlara geliyor. Fakat her şeye rağmen vatandaşlarımız uydu anteni yerine adı geçen platformlara yöneliyorlar” diye konuştu. 

GEÇTİĞİMİZ YIL ALINAN KARARLA BALKONLARA ANTEN TAKILMASI YASAKLANMIŞTI

Binalardaki elektronik haberleşme alt yapısı değişiyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) hazırladığı şartnameye göre fiber optik, ethernet, uydu anten ve kablo TV kabloları daire içi prizlere kadar dikey şaft'la (kablo bacası) tesis edilecek. Bina yapılırken çatıdan tüm dairelere uydu yayınlarının ulaştırılabilmesi için kablo çekilmesi zorunlu olacak. Böylece balkonlardaki çanak antenlerin yarattığı görüntü kirliliği engellenecek.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin