“Turizmde potansiyel artacak”

“Turizmde potansiyel artacak”

Yaz aylarından itibaren Gaziantep turizmine olan ilginin son yıllarda artış gösterdiğini dile getiren Gaziantep Turist Rehberleri Odası Başkanı Murat Tekeoğlu, Gaziantep’in turizm potansiyelinin önümüzdeki yıllarda daha artacağını belirtti.

“DÜNYANIN EN ESKİ YERLEŞİM ALANLARINA SAHİBİZ”

Dünyanın en eski yerleşimlerinden bir tanesi olan Gaziantep, müzeleri, antik kentleri ve yöresel lezzetleri ile öne çıkıyor. UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na giren Gaziantep Mutfağı, yerli ve yabancı turistler tarafından merak edilirken, kentin turizm potansiyeli de her geçen yıl biraz daha artıyor. Gaziantep Turist Rehberleri Odası Başkanı Murat Tekeoğlu, kent turizmine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“GAZİANTEP YAZ AYLARINDA DAHA FAZLA TERCİH EDİLİYOR”

Yaz aylarında Gaziantep’e yapılan turların azaldığını belirten Tekeoğlu, “Son yıllarda Gaziantep’e yaz aylarında da turlar gelmeye başladı. Bölgemiz hava sıcaklıkları nedeniyle yaz aylarında çok fazla tercih edilmiyor. İnsanlar yaz aylarında daha çok yaylalar ve deniz kıyısı olan kentlere gitmeyi tercih ediyorlar. Gaziantep’e yönelik turlar ise genelde İlkbahar ve Sonbahar aylarında yapılıyordu. Ancak son yıllarda bu durumda bazı değişiklikler yaşanmaya başladı. Kentimize ve bölgemize Temmuz- Ağustos dönemlerinde geçmiş yıllarda hiç tur gelmezken, bu yıl Temmuz ayının ortalarına kadar tur ağırladık. Bayram dolayısıyla ise Ağustos ayı içerisinde turistler geldi.”

“SICAK HAVADA BİLE ARTIK KENTİMİZE GELİYORLAR”

Yaz aylarında sıcaklıkların arttığını kaydeden Tekeoğlu, “Özellikle Temmuz-Ağustos aylarında bölgede hava sıcaklıkları olağanüstü şekilde artıyor. Artışlar nedeniyle insanlar bölgemize gelmiyordu. Son yıllarda bu algıda bir değişim yaşandı ve insanlar kentimize yaz aylarında da gelmeye başladı. Yazında turların Gaziantep’e gelmesi bizleri sevindiriyor. Umuyoruz ki bundan sonraki yıllarda da kentimize yapılan turlarda daha fazla artışlar olur” diye konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
4.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin