ÇOCUKLAR KORUMA ALTINDA

Gaziantep’te İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde gerçekleştirdikleri denetimlerde cadde ve sokaklarda dilenen çocuklara ve ailelere cezai işlem uyguladı.
ÇOCUKLAR KORUMA ALTINDA

Gaziantep’te cadde ve sokaklarda dilendirilen çocuklara yönelik olarak İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında anne veya babaları olmadan sokağa çıkan veya dilendirilen çocuklara yönelik yapılan denetimde 8 çocuk önce gözlem altında alındı ardından ise ailelerine teslim edildiler.

POLİS DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Cadde ve sokaklarda çocukların suç unsurlarına karışmaması yönünde bilgilendirme çalışmalarını sürdüren Gaziantep polisi, dilenen veya dilendirilmeye zorlanan çocukları da sıkı takibe aldı. Yapılan son denetimlerde çocuk polisi ekipleri dilenen 8 çocuğa ve ailelerine işlem yaptı. Çocukların ailelerine cezai işlem uygulayan polis çocukları ise sıkı takipte tutacak.

GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi;
“Çocuk Şubesi Müdürlüğümüzce Dilencilikle Mücadele Eylem Planı çerçevesinde yapılan denetimlerde; kendilerini ve vatandaşlarımızı zor durumda bırakarak dilenen/çalışan 8 çocuğa aileleri olmaksızın sokağa çıkma yasağını ihlalden,6 aileye ise ayrıca kabahatler kanunundan işlem yapılmıştır.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
26.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin