“MAKAMI MERDİVEN YAPTIRMAYACAĞIM”

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il başkanlığı kongresi 9 Şubat’ta yapılacak. İl başkanlığı kongresi öncesi Dr. Lütfi Demir’in ardından Hayri Sucu’da il başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Sucu, CHP’de gelecek adına umut verici açıklamalarda bulundu.
“MAKAMI MERDİVEN YAPTIRMAYACAĞIM”

9 Şubat tarihinde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il başkanlığı kongresi öncesinde Hayri Sucu il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel ile Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış, Sucu’nun adaylığını açıkladığı toplantıya katıldı. Sucu’ya il başkanlığı kongresinde başarılar dileyen CHP İ Başkanı Dr. Lütfi Demir, “Biz büyük bir aileyiz” dedi. Sucu ise il başkanlığına seçilmesi halinde başkanlık makamını milletvekili olma aracı olarak kullandırtmayacağını anlattı.

“GENEL MERKEZ İLE ARAMIZDA SORUN YOK”

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkan Adayı Hayri Sucu, parti genel merkezi ile aralarında bir sorunun yaşanmadığına dikkat çekti. Sucu, “”Bizim Genel Merkezimizle aramızda bir sorun yok. Genel Merkezimiz ile temaslarımız sürüyor. İl Başkanı olmam halinde bu makamı milletvekilli veya belediye başkanı olmak için kullanmayacağım.  Bu partinin gücü artırmak için il başkan adayı oluyorum. Bu makamı milletvekilliği için merdiven yaptırmamak için adayım” şeklinde konuştu. İl binasında düzenlenen adaylık açıklamasında İl Başkanı Lütfü Demir, Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış ve partililer katıldı. Basın açıklaması öncesi konuşan CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, “Bizler bir aileyiz, bu bayrak yarışını kim kazanırsa onun emrine gireceğiz. Başarılar diliyorum. Kongrelerimizi birlik, beraberlik ve şölen havası içerisinde bitireceğiz. Kardeşime başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

“CHP GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞININ BORÇLARINI ÖDEDİK”

CHP Gaziantep İl Başkan Adayı Hayri Sucu, “Ülkemiz kötü durumda, çiftçilerimiz, esnafımız, memurumuz, yurttaşlarımız geçinemez haldeler. İşsizlik başını aldı gidiyor. O nedenle CHP iktidarı çok yakında. Yönetim olarak çok çalıştık, yönetim dönemimiz oldukça hareketli geçti. İl Başkanlığı görevine geldiğimiz zaman görevi 93 bin lira borç ile aldık. 3 yıl içerisinde tüm etkinliklerimiz borçsuz şekilde tamamladık ve 30 bin liradan fazla kasada bıraktık. Partinin borcunu yönetici arkadaşlarımız ile kendi cebimizden yaparak bitirdik. Partimizden hiçbir şeyimizi esirgemedik. Esirgeseydik, borçlarımızı ödeyemezdik” şeklinde konuştu.

“ÖN SEÇİM OLMASA OLMAZIM”

Önseçimden yana olduğunu söyleyen Hayri Sucu, “Milletvekili aday adayı olan insanların 7’si istifa etti. Bunu önlemek için önseçim yapacağız. Parti içerisinde belirlenecek olan tüm isimlerin görevlerine önseçimle gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Önseçim ile görevlendirilen insanlar görevden kaçmayacaktır.  Onlar örgütün belirledikleri isimler oldukları için çalışacaklardır. Sizlere namus şeref sözü veriyorum, önseçim yapmadan İl Başkanlığı koltuğunda oturmayacağız. Her zaman önseçimden yanayım, örgütten yanayım. Tüm örgütümüzden doğru olanı yapmak için destek istiyorum” dedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
21.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin