KÖMÜR KARA "ELMAS" OLDU!

Yaklaşan kış ayları öncesi vatandaş yakacak konusunda kara kara düşünmeye başladı. Doğalgaza son gelen yüzde 20 zammın ardından, kömürün ton fiyatı ise Gaziantep'te 10 bin lirayı gördü.
KÖMÜR KARA  "ELMAS" OLDU!

Gaziantep'te kış aylarına hazırlıklarını sürdüren vatandaşın bir diğer konusu ise yakacak ile başlayan eğitim ve öğretim yılı masrafları. Doğalgaza yapılan yüzde 20'lik son zammın ardından, sobalık kömürde de rakamlar arttı. Kömürün tonu Gaziantep'te 10 bin lirayı gördü. Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla öğrencilerin ihtiyaçlarını almakta zorlanan vatandaşlar, kışa rahat hazırlanamıyor.

YAKACAK YARDIMI DEVAM EDİYOR

Gaziantep Valiliği öncülüğünde yoksul ailelerin kışılık yakacağının dağıtımı devam ediyor. Valilik kaynakları yardım kömürünün yağışlar başlamadan evlere tesliminin tamamlanacağını açıkladılar. Yoksul aileler kömür yardımından faydalanırken, asgari ücretle geçinen aileler ise bu yıl yakacak konusunda büyük sorun yaşayacak. Hükümetin birçok alanda sosyal yardımlarını artırdığı bu aylarda, asgari ücretlinin alım gücü her geçen gün biraz daha azalıyor.

DOĞALGAZA GELEN ZAM TEPKİLERE NEDEN OLDU

Doğalgaz ile elektriğe son yaplan zam sadece vatandaşların değil sanayi çevrelerinin de tepkilerine neden oldu. Yaşanan yoğun zamların ardından kömüre yapılan zamlar ise gözlerden kaçmadı. Yerli kömürün ton fiyatı bile 6 bin lirayı geçti. Kış aylarına kısa bir süre kala kara kara düşünen vatandaşlar, kışlık bakliyat ihtiyaçlarının yanında salça ve kuruluk gibi ihtiyaçlarını gidermekıte zorlanıyor. Diğer yandan doğalgaz ile elektriğe yeni bir zammın Ekim ayı sonlarında yapılmasının planlandığı iddia ediliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
11.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin