Kömür atıklarına dikkat!

Kömür atıklarına dikkat!

Kış aylarının gelmesiyle birlikte kömür atıkları da ortaya çıkmaya başladı. Peki, bilinçsiz bir şekilde sağa sola atılan kömür atıkları ile ilgili olarak neler yapılacak.

Özellikle kırsal kesimlere atılan Kömür atıkları çevre kirliliğine neden olurken, görüntü olarak da şehir için de ortaya görsel anlamda hoş olamayan bir görüntü çıkmıyor. Öncelikli olarak Kömürü halka ulaştıran Mahrukatçılar Odası katı yakıtlar konusunda tek yetkili mercii, ancak katı yakıt sınıfında bulunan kömürün satışından da sorumlu.

Ancak, yakılan kömür daha sonra küle dönüştükten sonra şehrin değişik bölgelerine gelişi güzel atılması ve bu çevre kirliğinin önüne geçilememesi ise belediyelerin ilgi alanına giriyor. Özellikle vatandaşlar belediyelerin bu konuyla ilgili olarak mahrukatçılar odası ile ortak çalışması gerektiğini vurgulayarak, “Kömür atıkları hem çevreye zarar veriyor. Hem de görüntü kirliliğine neden oluyor. Bu konuda belediyelerin ve kaçak kömürle mücadelede önemli çalışmalar yapan Mahrukatçılar Odasının ortak bir çalışma yapması gerekiyor. Şehri kirleten bu atığa karşı birlikte hareket edilip sorunun birlikte çözülmesi gerekiyor” şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
1.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin