KALKAN’IN SORUSU YANITSIZ KALDI!

Şahinbey Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Uğur Kalkan cevaplanması istemiyle meclis başkanlık divanına sunduğu 2 soru önergesine de üstü kapalı cevap verildi.
KALKAN’IN SORUSU YANITSIZ KALDI!

Cumhuriyet Halk Partili Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, 2009-2019 yılları arasında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kaç kişiye dava açtığını meclis başkanlığına soru önergesi olarak sordu. Başkanlık makamı Kalkan’a cevap olarak, “Belediye başkanının kendi davaları belediyeyi bağlamıyor bu nedenle bu konu tüzel kişilik dışında davacı ve vekilini bağlar” denildi.

“TÜZEL KİŞİLİK DIŞINDA DAVACI VE VEKİLİNİ BAĞLAR”

Şahinbey Belediye Meclisi başkanlığında sunulan soru önergesine Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel cevap verdi. Güzel, Cumhuriyet Halk Partili Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan’ın sorusunda yer alan konuya ilişkin olarak ilçe belediyesi hukuk işleri müdürlüğünün bir bağının olmadığını savundu. Cumhuriyet Halk Partili Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, 2009-2019 yılları arasında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kaç kişiye dava açtığını meclis başkanlığına soru önergesi olarak sordu. Cevap olarak Kalkan’a gönderilen yazıda, belediye başkanının kişisel olarak açtığı davaları ancak davacı ve vekilinin bilebileceğine vurgu yapıldı.

“BELEDİYE ALEYHİNE AÇILAN DAVALAR
FAALİYET RAPORUNDA YER ALDI”

Yine Cumhuriyet Halk Partili Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, 2009-2019 yılları arasında Şahinbey Belediyesi hakkında kaç tane aleyhte dava açıldığına ilişkin soru önergesini meclis başkanlık divanına sunmuştu. Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, Kalkan’ın soru önergesine karşılık olarak, “2009-2019 yılları arasında Şahinbey Belediyesi aleyhine açılan dava sayısı 2018 yılı faaliyet raporunda okunmuştur. Söz konusu soru önergesinde bilgi alma kanunu uygulanmıştır ama sayısal verilere yazılı faaliyet raporunda yer aldığı için cevap verme zorunluluğu yoktur” ifadesi yer aldı.

GÜNDEM
Bülent Öner
15.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin