GAZİANTEP SGK’DAN ÖRNEK UYGULAMA

GAZİANTEP SGK’DAN ÖRNEK UYGULAMA

Gaziantep SGK İl Müdürlüğü Koronavirüs tehlikesine karşı hem vatandaşları hem de memurları korumak için hizmet binası önüne 4 adet iç hat telefon çektirdi.

Vatandaşlar bina içerisine girmeden telefonla işlerini halletmektedirler. İl Müdürü Mehmet Uzun; belge vs. alması veya vermesi gereken vatandaşların kurallara uyarak içeri alındığını, telefon hatlarının iç hat olduğu için hem vatandaşlara hem de Devlete bir maliyeti olmadığını, ayrıca vatandaşların evlerinden çıkmadan 0342 230 18 50 telefon numarası ile 21 hattan hizmet alabildiğini, bunun yanında 143 adet hizmetin de e-Devlet üzerinden sunulduğunu ifade etmiştir. İl Müdürü Uzun; bir çok vatandaşın emekliliğine çok uzun süre olduğunu bildiği halde ne zaman emekli olurum diye sormak için emekliliğe müracaat edeli birkaç gün olmasına rağmen maaşım bağlandı mı diye sormak için raporlu olan sigortalıların henüz raporlu olduğu süre dahi bitmeden geçici iş göremezlik ödeneğim(halk arasında rapor parası olarak biliniyor) yattı mı diye sormak için sosyal medyada çıkan bir haberin teyidi için vs. gibi elzem olmayan sebeplerle kuruma geldiklerini, bu süreçde bu gibi sebeplerle kuruma gelmenin hem kendilerini hem diğer vatandaşları hem de memurları tehlikeye sokabileceğini, dolayısıyla vatandaşların mecbur olmadıkları durumlar için evlerinden çıkmamaları ve kuruma gelmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.  


GÜNDEM
Haber Merkezi
30.03.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin