Gaziantep ortak hareket edecek

Gaziantep ortak hareket edecek

Kentin pilot il seçilmesinin ardından Hayat Rehabilitasyon ve Sosyal Uyum Projesi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, Hayat Akademisi kapsamında 16 ay süreli mesleki ve teknik eğitimin verileceği bir proje başlatacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından pilot il olarak Gaziantep’te uygulanmaya başlanacak Hayat Rehabilitasyon ve Sosyal Uyum Projesi Değerlendirme Toplantısı, Vali Davut Gül başkanlığında, ilgili kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.
Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Vali Gül, ‘’Bağımlılık bir hastalıktır, sabır ve kararlılıkla yenebiliriz. Hayat Akademisi’nde 16 ay süreli mesleki ve teknik eğitimin verileceği, sosyal ve psikolojik restorasyonun yapılacağı bir proje başlatıyoruz. 18 kurumun paydaş olduğu bu çalışmada hepinizin desteğine ihtiyacımız var!’’ ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Bülent Öner
30.06.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin