Esnaf yasağa tepki gösterdi

Esnaf yasağa tepki gösterdi

Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından alınan kararla Cumartesi günü Suburcu Caddesi trafiğe kapatılmıştı. Caddenin trafiğe kapatılmasıyla esnafların iş yapamadığını ve mağduriyet yaşandığını söyleyen Gaziantep Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Yaz, “Suburcu Caddesi’nin trafiğe kapatılması kabul edilebilir bir uygulama değil. Esnafımızın bir günde iş kaybı yüzde 20 oranında” dedi.

Suburcu Caddesi’nin trafiğe kapatılmasıyla esnafların bir günde yüzde 20 iş kaybına uğradığını söyleyen Yaz, şu ifadelere yer verdi,

“Suburcu yolunun trafiğe kapatılması esnaf açısından çok olumsuz sonuçlar doğurdu. Esnaf cumartesi gününde büyük zarara uğradı. Esnaflar cumartesi günü iş yapamamaktan dolayı çileden çıktı. İş oranı bir günde beşte bir oranına düştü. İnsanların en fazla alışveriş yaptığı gün hafta sonu. İnsanlar zaten tatil gününde 12 de uyanıp öğlenden sonra alışverişine çıkıyor. Bu zarar yalnızca bizim pasaj esnafı için değil tüm esnaflar için aynı sonucu doğurdu. Diğer pasaj yönetimleri de bu durumdan hayli şikayetçi oldu. Pazartesi günü yolun trafiğe kapatılmasıyla ilgili esnafın da içinde yer alacağı  bir toplantı yapılacak. Bu kapsamda pasaj yönetimleri olarak bizler de bu toplantıya katılarak sorunlarımızı dile getireceğiz. Çok fazla iş kaybı yaşandığı ortada. Bu yolun trafiğe kapatılmasının bir alternatifi olamaz. Bu konuyu GESOB başkanlığımız ile de görüştük.”

Yaz, “Esnafların durumu zaten ortada. Esnafların ödemeleri borçları almış başını gidiyor. Esnaf bu borç batağında nasıl kurtulurum diye düşünürken bu uygulama ile karşı karşıya kalması daha büyük sonuçlar doğurmaya başladı. Esnaf iş yapamamaktan dolayı şikayetçi. Büyükşehir Belediyemiz de esnafın bu şikayetini görünce ve yine yaşanan iş kayıplarını görünce kararından vazgeçecektir. Bu yolun kapatılması yalnız bizi değil Gaziler esnafını da olumsuz yönde etkiledi. Amaç esnafı kalkındırmak iken bu uygulama ile esnaf aslında kazancından oldu” şeklinde konuştu. 

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
20.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin